Monteverdi „Svētās Marijas veseperes” Marijas Magdalēnas baznīcā

Monteverdi „Svētās Marijas veseperes” Marijas Magdalēnas baznīcā
Jeļena Forste
31-03-2014 A+ A-
Svētdien, 20. aprīlī, plkst. 20.00 Rīgas Svētās Marijas Magdalēnas baznīcā tiks atskaņota Klaudio Monteverdi „Vespro della beata Vergine” jeb „Svētās Marijas vesperes”, pavēstīja Rīgas Senās mūzikas centra pārstāve Laura Iesava.

Jaunu koncertversiju skaņdarbam sniegs baroka koris „Collegium Choro Musici Riga” un baroka orķestris „Collegium Musicum Riga” diriģenta Māra Kupča vadībā.

Skaņdarbs Latvijā tika pirmoreiz iestudēts pirms vairākiem gadiem – 2010. gada novembrī. Tas tapa sadarbībā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas jaukto kori un starptautisko renesanses pūšaminstrumentu grupu Čārlza Toeta vadībā, kā arī ar baroka orķestri „Collegium Musicum Riga”.

Šobrīd portālā „Youtube” šo koncertiestudējumu noklausījušies jau vairāk nekā 80 000 klausītāju. Senās mūzikas klausītāji atzinuši, ka tas ir liels notikums, jo to var salīdzināt ar popmūzikas izpildītāju miljonu klausījumu.

Monteverdi Svētās Marijas vesperes sarakstījis, strādājot Mantujas galmā par kapelmeistaru. Mūsdienu interpretiem apjomīgais skaņdarbs bieži vien rada grūtības saistībā ar liturģiskajiem risinājumiem, kur iespējamas vairākas versijas. Pretēji iepriekšējam atskaņojumam, kurā dziedāja liels kora sastāvs, šoreiz izpildītāji piedāvās saviem klausītājiem citu atskaņojuma modeli – korī būs divpadsmit dziedātāju –, tuvinot to Monteverdi iecerei. Savukārt orķestra mākslinieki izmantos vecās Monteverdi partiju kopijas, lai precīzāk uzzinātu komponista ieceres. „Šajā skaņdarbā ir labākais, kas radīts iepriekšējos gadsimtos, veidojot mūzikas formā jaunas tendences,” norādīja L. Iesava, akcentējot, – šis skaņdarbs ir viens no baroka ēras lielākajiem meistardarbiem.

Ieeja koncertā – bez maksas.

0 komentāri

Komentāru nav