Ķimele iestudē Pērlas Bakas „Austrumvēju rietumvēju”

Ķimele iestudē Pērlas Bakas „Austrumvēju rietumvēju”
Publicitātes foto
29-04-2013 A+ A-
16. maijā Jaunā Rīgas teātra (JRT) Lielajā zālē notiks režisores Māras Ķimeles jauniestudējuma „Austrumvējš rietumvējš” pirmizrāde. Iestudējums top pēc pasaulslavenās romānistes, Nobela prēmijas laureātes Pērlas Bakas romāna motīviem, kultūras portālam „Rīga 2014” pavēstīja JRT pārstāve Dagnija Grīnfelde.

„Austrumvējš rietumvējšir stāsts par mīlestību un divu ļoti atšķirīgu cilvēku ceļu vienam pie otra pasaulē, kurā saduras dažādas kultūras un tradīcijas.
Ļoti poētiskais romāns „Austrumvējš rietumvējšlīdz ar citiem Ķīnai veltītajiem sacerējumiem autorei Pērlai Bakai 1938. gadā atnesa Nobela prēmiju literatūrā.

Tas ir stāsts par jaunu, viduslaiku garā audzinātu ķīniešu sievieti, kura tiek izprecināta moderni domājošam, Amerikā izglītotam vīrietim. Viņam, pēc studijām atgriežoties dzimtenē, šķiet smieklīgi dzīvot pa vecam. Šajā stāstā ir daudz humora un arī skumju par aizejošo pasauli, kas bijusi skaista un vienlaikus skarba.

Režisore Māra Ķimele teic: „Pērlas Bakas romāns „Austrumvējš rietumvējšvilināja ar iespēju ienirt lielās, neizdibināmās Ķīnas dzīlēs un atrast tur mums tik pazīstamās izjūtas un pārdzīvojumus, ietērptus citās krāsās. Satura kompozīcija gluži viduslaiku ķīniešu gleznāmilzīgā pasaule iepretī mazajam cilvēciņam, šajā gadījumā – divas lielvalstis (Ķīna un ASV) ar saviem strikti izstrādātajiem uzvedības modeļiem un četri jauni cilvēki, kuri mēģina izdzīvot un mīlēt. Man šķiet, šodien tas ir vēl aktuālāk nekā pirms 100 gadiem, un nu jau visās pasaules valstīs.”

Iestudējuma mākslinieces ir Inga Bermaka un Agnese Stabiņa, kuru sadarbību ar Māru Ķimeli skatītāji atzinīgi novērtējuši jau tādos iestudējumos „Otello”, „Nijaramas pasakas”, „Pasakas par zvēriem” un „Noziegums/sods”.

Lomās: Jana Čivžele, Kaspars Znotiņš, Inga Alsiņa-Lasmane, Baiba Broka, Jevgēnijs Isajevs, Elita Kļaviņa, Iveta Pole, Edgars Samītis un Andis Strods.

Izrādes šajā sezonā – 16., 17., 18., 26. un 28. maijā, 11. un 12. jūnijā.

0 komentāri

Komentāru nav