„Rīgas modes nedēļa” apvienos labākos Latvijas dizainerus

„Rīgas modes nedēļa” apvienos labākos Latvijas dizainerus
Publicitātes attēls
01-04-2014 A+ A-
No 1. līdz 5. aprīlim notiks „Rīgas modes nedēļa”, kas pulcēs modes māksliniekus, modeles, industrijas speciālistus, žurnālistus un blogerus, slavenības, modes piekritējus un daudzus citus interesentus, piedāvājot sabiedrības uzmanībai labāko Latvijas un ārzemju modes mākslinieku un zīmolu jaunākās kolekcijas.

Kā informēja „Rīgas modes nedēļas” pārstāve Tatjana Baļvas, šajā sezonā tās skatēs varēs aplūkot Latvijas modes jaunākas nākamās sezonas tendences, ko piedāvās tādi labi zināmi dizaineri un zīmoli kā „Katya Katya Shehurina”, „Anna LED”, Natālija Jansone, „One Wolf”, „Red Salt”, „Alexander Pavlov”, „Narciss”, „NÓLÓ”, „BeCarousell”, „Paviljons” un „QooQoo”.

Baļvas norādīja, ka šie dizaineri kopā ar „Rīgas modes nedēļu” ir attīstījuši Latvijas modi un likuši pamatus tās jaunajam posmam. Viņa akcentēja, ka šie ir zīmoli, kas kļuvuši par Latvijas modes sejām. Tie esot atzīti ne tikai vietējā mērogā, bet pazīstami arī pasaules līmeņa modes žurnālu redaktoru vidū.

Kā viena no spilgtākajām debijām gaidāma dizainere Baiba Ladiga. Par viņas kolekcijas iedvesmas avotu ir kļuvis jēdziens „mājas”, ko ietekmējusi dizaineres sešu gadu prombūtne Šanhajā. Veidojot tērpus, dizainere vēlējās tuvināt cilvēkam viņa dzīves vidi un interjera elementus. Debijas uznācienu pieredzēs arī Latvijas Mākslas akadēmijas absolvente Inga Nipāne ar savu zīmolu „IN”, kuras kolekciju ir iedvesmojuši viduslaiku bruņinieki.

Pagājušajā sezonā debiju piedzīvoja tādi zīmoli kā „M-Couture” un „Alexandra Westfal”, izpelnoties atzinību un popularitāti modes speciālistu vidū. Zīmoli veiksmīgi turpina savu darbību un arī šajā sezonā piedāvās kolekcijas novērtēt plašākai auditorijai.

Viena no intriģējošākajām šīs „Rīgas modes nedēļas” viešņām būs „Paola Balzano” no Itālijas. Baļvas pastāstīja, ka zīmola sievišķīgo un izsmalcināto stilu raksturo arhitektoniskās formas un vijīgie silueti, kas savienojas ar austrumnieciskajiem motīviem. No kaimiņvalstīm gaidāmi zīmoli „D.Efect” un „Pohjanheimo”, kas Latvijas publikai ir labi pazīstami un ar savu sniegumu ir iemantojuši auditorijas simpātijas.

Jau ziņots, ka „Pret-a-porter” modes festivālam, kuru Baltijas Modes federācija jau desmit gadus pēc kārtas rīko divreiz gadā – pavasarī un rudenī –, saskaņā ar visiem starptautiskajiem modes nedēļu standartiem šopavasar būs jubilejas svētki. Tā centrā būs labāko pašmāju un ārzemju modes dizaineru 2014./2015. gada rudens/ziemas sezonas kolekciju prezentācijas.

Modes nedēļas skates šopavasar notiks modes centrā „Podium”, Brīvības gatvē 201, piektajā stāvā, kas pilnībā tiks nodots „Rīgas modes nedēļas” vajadzībām.

0 komentāri

Komentāru nav