Pagarināta pieteikšanās konkursam „Ineses Galantes talanti.lv”

Pagarināta pieteikšanās konkursam „Ineses Galantes talanti.lv”
Kaspars Garda, Rīga 2014 . Dziedātāja Inese Galante
01-04-2014 A+ A-
Saistībā ar lielo atsaucību un interesi par klasiskās mūzikas un džeza talantu konkursu „Ineses Galantes Talanti.LV”, par vienu nedēļu pagarināta pieteikšanās konkursa pirmajai kārtai – pieteikumi konkursam tiek gaidīti līdz 7. aprīļa pusnaktij.

„Pēdējās dienās saņemam daudzus pieteikumus un arī jautājumus par konkursu no jaunajiem talantiem, un tāpēc esam nolēmuši dot iespēju vēl nedēļu sagatavot savus pieteikumus un piedalīties šajā konkursā,” komentē Ineses Galantes fonda direktore Diāna Galante.

Līdz 7. aprīļa pusnaktij dalībniekiem ir elektroniski jāiesūta saite uz video (youtube) ar brīvas izvēles programmas ierakstu līdz desmit minūtēm un jāaizpilda anketa konkursa mājaslapā

Konkursā var piedalīties vokālisti (bez vecuma ierobežojuma) divās kategorijās – klasiskais vokāls un džeza vokāls, kā arī instrumentālisti divās kategorijās – mūzikas skolu audzēkņi (visi instrumenti) un mūzikas vidusskolu audzēkņi (visi instrumenti). Uzaicinājums piedalīties konkursā tiks nosūtīts visām Latvijas mūzikas skolām, mūzikas vidusskolām un augstskolām.

Iesūtītos video izvērtēs žūrija, un labākie dalībnieki tiks aicināti uzstāties pusfinālā četrās Latvijas pilsētās. Pusfināls notiks Cēsīs, Ventspilī, Rēzeknē un Rīgā.

Otrajā konkursa kārtā būs jāatskaņo brīvas izvēles divi kontrastējoši skaņdarbi līdz 15 minūtēm. Noklausīšanās notiks 6. un 9. maijā Rīgas 3. mūzikas skolā, 7. maijā – Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolā, 8. maijā – Ventspils mūzikas vidusskolā un 10. maijā – Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas skolā. Labākie pusfinālisti nokļūs finālā Rīgā. Tāpat no 16. aprīļa norisināsies arī skatītāju balsojums internetā (konkursa mājaslapā), kas ļaus noteikt skatītāju simpātiju.

Konkursa fināls notiks Rīgā, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā 18. maijā. Uz fināla pasākumu tiks aicināti arī skatītāji, koncerts paredzams visas dienas garumā, ieeja – bez maksas. Konkursu vērtē profesionāla žūrijas komisija, kuras sastāvu apstiprina Ineses Galantes fonds. Konkursa vērtēšanas kritēriji ir šādi: personība, repertuāra izvēle, mākslinieciskais izpildījums un tehniskais izpildījums. 

Balvās – uzstāšanās „Summertime” festivālā, mācību stipendijas un naudas balvas. Visās konkursa kategorijās tiks pasniegti godalgoto laureātu diplomi, naudas balvas pirmo triju vietu ieguvējiem – attiecīgi 500, 300 un 100 eiro apmērā. Tāpat pirmo trīs vietu ieguvēji katrā kategorijā balvā iegūs mācību stipendiju 100 eiro mēnesī uz pusgadu. Visnozīmīgākā balva visu četru kategoriju uzvarētājiem būs uzaicinājums uzstāties festivālā „Summertime – aicina Inese Galante” Dzintaru koncertzālē šā gada augustā. Apkopojot publikas balsojuma rezultātus, tiks piešķirta „Publikas simpātijas” balva – 500 eiro ceļojuma dāvanu karte kāda mūzikas pasākuma apmeklējumam.

Papildu balva tiks pasniegta skolai, kura konkursam iesūtīs visvairāk pieteikumus – šī skola saņems balvā 500 eiro un trīsdesmit ielūgumus uz festivāla „Summertime – aicina Inese Galante” (11.–17. augusts) desmit gadu jubileju. Atsevišķi tiks vērtētas reģionālās un Rīgas skolas.

Konkursu rīko Ineses Galantes fonds sadarbībā ar „Olainfarm” un ar Rietumu Bankas labdarības fonda atbalstu, kā arī ar „Latvijas dzelzceļa” atbalstu.

Nolikums un papildu informācija par talantu konkursa norisi ir pieejama konkursa mājaslapā. Tajā arī tiks publicēti pusfinālam izvirzītie konkursa video. 

0 komentāri

Komentāru nav