LTV demonstrēs kameroperu diptihu „Līsistrate”

LTV demonstrēs kameroperu diptihu „Līsistrate”
Kaspars Garda, Rīga 2014 . Kameroperas „Līsistrate” mēģinājums
01-04-2014 A+ A-
Latvijas Televīzija demonstrēs nesen tapušo „Rīga 2014” projektu – kameroperu diptihu „Līsistrate”.

Pirmo – komēdijas daļu – LTV1 piedāvās svētdien, 6. aprīlī, plkst. 23.20, bet otro – drāmas daļu – svētdien, 13. aprīlī, plkst. 23.20.

Atgādinām, ka divas kameroperas „Līsistrate” versijas veidojuši Latvijas, Šveices un Vācijas mūziķi un mākslinieki. Darba iedvesmas avots ir slavenā Aristofāna luga „Līsistrate” (411. g. p.m.ē).

Par Aristofānu un viņa slaveno sociālo komēdiju „Līsistrate” mūsu portālam rakstīja vēstures profesors, antīkās pasaules pārzinātājs un pasniedzējs Harijs Tumans – lasi šeit!

Jaunā kameroperu diptiha „Līsistrate” pamatā ir gadu tūkstošiem sens stāsts par Grieķiju Peloponēsas kara laikā, kad sievietes izmisumā par kara postu nolemj saviem vīriem un mīļākajiem liegt seksu, kamēr tie nepārstās karot.

Komēdijas versijas autors ir Eiropā pazīstamais džeza mūzikas komponists Kaspars Evalds (Šveice), režijas versiju viņa darbam veidojusi režisore Zane Kreicberga. Savukārt drāmas autori ir komponists Jēkabs Nīmanis, libretiste Inese Zandere un režisore Kristīne Sirise (Šveice).

Interviju ar komponistu Jēkabu Nīmani lasi mūsu portālā šeit!  

0 komentāri

Komentāru nav