ES mājā būs skatāms Spānijas kino

ES mājā būs skatāms Spānijas kino
Filmas „Sniegbaltīte” publicitātes foto
02-04-2014 A+ A-
Eiropas Savienības (ES) mājā no 2. līdz 9. aprīlim būs skatāms Spānijas filmu cikls, informēja Spānijas vēstniecībā.

Spāņu kino interesentiem būs iespēja bez maksas noskatīties četras dažādu žanru filmas, kas tiks demonstrētas oriģinālvalodā. Visu filmu sākums būs plkst. 18.00.

Kino ciklu 2. aprīļa vakarā atklās Pablo Bergera melnbaltā filma „Sniegbaltīte”, kas ieguvusi desmit Gojas balvas.

Tas būs citādāks stāsts par pazīstamo Sniegbaltīti: viņa ir Karmena, skaista jauniete, kuras bērnība pagājusi cietsirdīgās pamātes Enkarnas ēnā. Bēgot no pagātnes, Karmena dosies aizraujošā ceļojumā jauno draugu, rūķu toreadoru trupas, pavadībā.

9. aprīlī tiks demonstrēta spāņu komēdija par vīriešu identitātes krīzi „Katrā rokā pa ierocim”, ko veidojis režisors Tsesks Gajs. Filmā astoņi vīrieši vecumā ap 40 gadiem, samulsuši un apjukuši, attopas ikdienišķās situācijās, kas ataino viņu galveno konfliktu: vīriešu identitātes krīzi. Nespēja paust savas sajūtas noved vīriešus komiskās un nožēlojamās situācijās, kas izbrīna viņu sievietes.

Ciklu 16. aprīlī turpinās diskusijas raisošā filma „Es, arī”, ko veidojis Alvaro Pastors un Antonio Naarro. Filmas galvenais varonis Daniels, 34 gadus vecs vīrietis no Seviljas, ir pirmais eiropietis ar Dauna sindromu, kurš ieguvis universitātes izglītību. Sākot darbu valsts pārvaldē, viņš iepazīstas ar kolēģi Lauru un iemīlas. Filma ieguvusi divas Gojas balvas.

Spānijas kino dienas 23. aprīlī noslēgs režisores Maras Kollas drāma „Trīs dienas ar ģimeni”.

Leai, kura kādu laiku ir pavadījusi ārvalstīs, steidzami jāatgriežas Žeronā, jo nomiris vectēvs. Ģimenes patriarha nāve ir nevainojams iemesls, lai spiestā kārtā kopā sanāktu viņa pēcnācēji. Trīs dienas, kamēr ilgst apbedīšanas rituāli, ir kā pierādījums ārišķībai un ierastai liekulībai konservatīvā vidusšķiras ģimenē, kurā problēmas ir acīmredzamas, bet nekad netiek skaidri nosauktas vārdā.

Filmas tiks rādītas Spānijas kultūras dienu laikā, kas Latvijā norisināsies no 27. marta līdz 27. aprīlim.

0 komentāri

Komentāru nav