Noskaidrotas trīs visu laiku populārākās dziesmas ar Jāņa Petera vārdiem

Noskaidrotas trīs visu laiku populārākās dziesmas ar Jāņa Petera vārdiem
LETA . Jānis Peters
02-04-2014 A+ A-
Noslēdzies „Latvijas Radio 2” un „Latvijas Avīzes” rīkotais balsojums par visu laiku populārāko dziesmu ar Jāņa Petera vārdiem. Piecdesmit dziesmu konkurencē par populārāko kļuvusi „Mēmā dziesma”, otrajā vietā atstājot „Manai Dzimtenei”, bet trešajā vietā – „Sanāciet, sadziediet”. Visas šīs dziesmas ir Jāņa Petera un Raimonda Paula kopdarbs un skanēs arī 28. jūnijā „Arēnā Rīga” koncertuzvedumā „Jānim Peteram –75/No Jāņiem līdz Pēteriem…”.

Pateicoties balsotājiem, „Latvijas Radio 2” direktors Armīns Ronis akcentē: „Klausītāju nosauktās dziesmas pieder latviešu populārās mūzikas „zelta” pūram. Tās ir skanējušas un skanēs LR2, un tas ir gan likumsakarīgi, gan labi. Tā ir mūsu sadzīves kultūras un identitātes daļa, ar šīm dziesmām ir dzīvojis, izdzīvojis un dzīvos mūsu latviskums un latvietība. Dziesmas nevis vienkārši ar tekstu, bet dzeju, turklāt tādu, kas piešķir dziedātajam lielāku jēgu nekā dzeju veidojošie vārdi vien. Tas ir dzejnieka, liela dzejnieka nopelns. Paldies Jānim Peteram par to.”

„Latvijas Radio 2” turpina gatavoties izcilā dzejdara jubilejai, veidojot īpašu, J. Peteram un viņa līdzgaitniekiem veltītu raidījumu ciklu. Savukārt pats dzejnieks aktīvi iesaistījies lielkoncerta gatavošanā, kas režisora Valda Pavlovska vadībā iecerēts kā grandiozs, simbolisks un interaktīvs pasākums ar videosižetiem un foto atmiņām no Jāņa Petera radošā darba un dzīves gājuma. 

Koncertā skaistākās Raimonda Paula, Ivara Vīgnera, Mārtiņa Brauna, Zigmāra Liepiņa, Ulda Stabulnieka, Valda Zilvera, Jāņa Strazda dziesmas ar Jāņa Petera dzeju izdziedās Igo, Ance Krauze, Ingus Pētersons, Marija Naumova, Viktors Lapčenoks, Aija Andrejeva, Andris Ērglis, Dainis Skutelis, Dita Lūriņa, Niks Matvejevs, Antra Stafecka, Atis Auzāns, Jānis Paukštello, Dzeguzīte, Rīgas Doma zēnu koris, Petera dziesmu koris 800 cilvēku sastāvā virsdiriģenta Inta Teterovska vadībā un citi izpildītāji. Uz skatuves kāps arī maestro Raimonds Pauls, komponisti Mārtiņš Brauns un Valdis Zilvers, dziesmām iegūstot jaunu elpu un skanējumu komponista Jāņa Strazda aranžējumos, kā arī instrumentālās grupas, solistu un kopkora izpildījumā. 

Biļetes uz koncertu jau nopērkamas visās „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās. Koncerts „Jānim Peteram – 75/No Jāņiem līdz Pēteriem...” top ar AS „Latvijas Dzelzceļš” un Rīgas Brīvostas pārvaldes atbalstu. 

0 komentāri

Komentāru nav