Miris režisors Rodrigo Rikards

Miris režisors Rodrigo Rikards
Publicitātes foto/Rīgas Kino muzejs . Kinorežisors Rodrigo Rikards
02-04-2014 A+ A-
Vakar, 1. aprīlī, miris režisors Rodrigo Rikards, aģentūrai LETA apstiprināja Latvijas Kinematogrāfistu savienības priekšsēdētāja Ieva Romanova.

Atvadīšanās no režisora notiks sestdien, 5. aprīlī, plkst. 12.00 Rīgas krematorijas Lielajā zālē.

Līdzjūtību kinorežisora tuviniekiem izsaka arī Latvijas Televīzija (LTV). Kā norāda LTV, R. Rikards, kurš no 1960. līdz 1995. gadam devis radošo ieguldījumu LTV „Telefilma – Rīga”, darbības laikā izveidojis vairāk nekā 100 filmu.

Režisors, operators, scenārists, Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris Rikards 1941. gadā dzimis Rīgā, ar izcilību beidzis Vissavienības Valsts kinoinstitūtu Maskavā ar filmu „Pusstunda Latvijā”, kas bija pirmā krāsainā filma Latvijas Televīzijā.

Rikards uzņēmis vairāk nekā 100 dokumentālo un koncertfilmu, 1995. gadā nodibinājis vizuālo mākslu studiju „Scilla”. Režisors veidojis vairākas filmas par māksliniekiem, pēdējās no tām – „Akmeņi debesīs” par tēlnieci Artu Dumpi un „Līvs ar otu” par līvu mākslinieku Andreju Šulcu.

Pērn LTV demonstrēja vienu no viņa nozīmīgākajām dokumentālajām filmām „Sirdsdaugava”, kas tapa 1987. gadā kā protests pret Daugavpils HES būvniecību. „Sirdsdaugava” ieguva pirmo vietu starptautiskajā filmu festivālā Freiburgā un bija pirmā latviešu filma, ko demonstrēja toreizējās Rietumvācijas televīzijā.

0 komentāri

Komentāru nav