Vēl viena iespēja tikt uz Dziesmu svētkiem!

Vēl viena iespēja tikt uz Dziesmu svētkiem!
F64
30-04-2013 A+ A-
No 1. maija publiskajā tirdzniecībā nonāks biļetes uz Dziesmu un deju svētku Noslēguma koncerta ģenerālmēģinājumu, kas notiks 6. jūlijā plkst. 10.00, kā arī visas iepriekšējā rezervācijā neizpirktās biļetes uz Dziesmu un deju svētku maksas pasākumiem, kultūras portālu „Rīga 2014” informēja Dziesmu svētku preses sekretāre Inga Vasiļjeva.

Tirdzniecībā uz Dziesmu un deju svētku maksas pasākumiem kopumā būs pieejamas 27 563 biļetes, tostarp 16 000 biļešu uz Noslēguma koncerta dienas ģenerālmēģinājumu 6. jūlijā plkst. 10.00, 2058 iepriekšējā rezervācijā neizpirktās biļetes un ielūgumiem paredzētās vietas.

1. maijā
būs pieejama 3991 biļete uz vērienīgo vokāli simfoniskās mūzikas koncertu „Arēnā Rīga”, kur latviešu un pasaules mūzikas pērles atskaņos Latvijas profesionālie kolektīvi (orķestri, kori), labākie amatierkori, arī solistiobojists Egils Upatnieks, vijolniece Paula Šūmane, mežradznieks Arvīds Klišāns, dziedātāji Kristīne Zadovska, Krišjānis Norvelis, Andris Ludvigs, Daumants Kalniņš u. c.

1435 biļetes ir pieejamas uz tautas mūzikas koncertu „Raksti”, kas būs skanīga sasaukšanās starp senajām tautas mūzikas tradīcijām un jaunu ceļu meklējumiem mūsdienās. Koncertā „Raksti” piedalīsies gan tādas pieredzējušas mūzikas ieražu glabātājas kā Suitu sievas un Medņevas dziedātājas, gan tautas mūzikas kapelas no visiem Latvijas novadiem, postfolkloras grupas „Iļģi” un „Auļi”. Jauno tradīciju meklējumos dosies koklētāja Laima Jansone, dziedātāja Kristīne Kārkle-Puriņa un koris „Kamēr”.

Tāpat 329 biļetes var iegādāties arī uz krāšņo Tautas tērpu skati, 277 biļetes uz kokļu ansambļu koncertu un 3399 biļetes uz pasākumiem Saieta namā, kā arī 480 biļešu uz Deju lieluzvedumu „Tēvu laipas” koncertiem, 74 biļetes uz Dziesmu un deju svētku gājiena tribīnēm, 700 biļešu uz Noslēguma koncerta vakara ģenerālmēģinājumu 6. jūlijā plkst. 19.00 un 878 biļetes uz Noslēguma koncertu „Līgo”.

„Esam pateicīgi svētku lieldraugiem par izpratni un atsaucību, līdzfinansējot Noslēguma koncerta iepriekš neplānotā publiskā ģenerālmēģinājuma norisi, kā arī priecājamies par dalībnieku un kolektīvu māksliniecisko vadītāju lielo atsaucību un gatavību saspringtajā svētku mēģinājumu grafikā sniegt vēl vienu publisku koncertu. 18% no šā ģenerālmēģinājuma biļešu ir iepriekš rezervētas tieši Noslēguma koncerta dalībniekiem. Uz šo ģenerālmēģinājumu īpaši gaidām ģimenes ar bērniem,” akcentē Dace Melbārde, Latvijas Nacionālās kultūras centra vadītāja.

Dziesmu un deju svētku programmu kopā veido 62 pasākumi, no kuriem aptuveni puse ir brīvi pieejama un bez maksas. Visu svētku nedēļu dažādās Rīgas vietās – Vērmanes dārzā, Esplanādē, Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā, Doma laukumā, Berga bazārā, Rīgas skvēros un parkos – notiks kultūras pasākumi un koncerti. Lai varētu sekot līdzi svētku norisēm maksas pasākumos, pilsētvidē Rīgā un citās Latvijas pilsētās tiks uzstādīti lieli ekrāni. Pasākumu pieejamība būs nodrošināta arī sabiedriskajos medijos un internetā.

XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētki notiks no 2013. gada 30. jūnija līdz 7. jūlijam. Svētkiem gatavojas 40 000 dalībnieku – kolektīvi no Latvijas (vairāk nekā 1600, tostarp 100 mazākumtautību kolektīvi un individuālie izpildītāji skatēs), latviešu diasporas (57) un ārvalstīm (28).

Visās Biļešu paradīzes tirdzniecības vietās Dziesmu un deju svētku biļešu pārdošana un rezervācija pa tālruni 67371000 sāksies 1. maijā plkst. 11.00, interneta veikalā www.bilesuparadize.lv biļetes varēs iegādāties no plkst. 12.00. 1. maijā no plkst. 10.00 darbosies arī Latvijas Nacionālā kultūras centra informatīvais tālrunis: +371 26436135.

0 komentāri

Komentāru nav