Iepazīsties! „Riga Jazz Stage” dalībnieki – vokāls

Iepazīsties! „Riga Jazz Stage” dalībnieki – vokāls
Mārtiņš Otto, Rīga 2014
02-04-2014 A+ A-
Kinoteātrī „Splendid Palace” 3. aprīlī sāksies starptautiskais džeza mākslinieku konkurss „Riga Jazz Stage 2014”, kas šogad iekļauts „Rīga 2014” programmas tematiskajā līnijā „Dzintara ādere”.

Konkursa apbalvošanas ceremonijā 5. aprīlī uzstāsies arī jaunā amerikāņu džeza dīva Čaina Mozesa (China Moses), kā arī šā un iepriekšējo gadu konkursa laureāti.

Konkursa dalībnieki šogad tiks vērtēti divās kategorijās – vokāls un saksofons. Aicinām iepazīties ar dalībniekiem, kas cīnīsies par labākā vokālista titulu.

Tamirs Grinbergs (Izraēla)

Vokālists Tamirs Grinbergs (Tamir Grinberg) ir no Izraēlas. Mūziķis izveidojis gan grupu, kuras sastāvā apvienojušies astoņi dalībnieki, gan arī trio, ar ko kopā jaunais vokālists attīsta talantu ne tikai kā vokālists, bet arī kā komponists un aranžētājs. Tamirs Grinbergs saņēmis pilnu stipendiju studijām Bērklija Mūzikas koledžā Bostonā, ASV. Uzstājies vairākos festivālos, piemēram, „The Red Sea Jazz Fest”, „The Piano Fest” Telavivā, „Indie Rock Fest” un daudzos citos. Klausies Tamir Grinberg „Aint Missbehavin”!

 

Rūta Dūduma (Latvija)

Rūta Dūduma konkursā pārstāv Latviju. Viņa studē Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) džeza nodaļā. Jaunā dziedātāja plašāku atpazīstamību guvusi, piedaloties televīzijas šovos – „Koru kari”, „Dziedošās ģimenes 2” un Eirovīzijas nacionālajā atlasē. Viņa ir pirmās vietas ieguvēja konkursā „Nomme Jazz” (Igaunija) 2013. gadā, uzstājusies „Juu Jaab” un „Kaunas Jazz” festivālos Igaunijā un Lietuvā. Daudzi klausītāji viņu atpazīs kā grupu „Into one”, „Vintāža” un „Framest” dalībnieci. Klausies – Rūta Dūduma Es gulu, gulu”!

 

Malene Kegorda (Dānija)

Dāniju pārstāvošā dziedātāja Malene Kegorda (Malene Kjaegaard) pagājušā gada aprīlī izdeva debijas albumu „Happy Feet”. Viņa arī ieguvusi godpilno otro vietu konkursā „Young Jazz Composer of the Year” savā dzimtenē Dānijā. Dziedātāja studējusi vokālo pedagoģiju „Complete Vocal Institute” pie tādiem pasniedzējiem kā Bobijs Makferins (Bobby McFerrin), Džejs Kleitons (Jay Clayton), Deivids Bruneti (David Brunetti), Bobs Stolofs (Bob Stoloff) un citiem. Klausies – Malene Kjaegaard After You’ve Gone”!

 

Lorēna Batlija (ASV)

Lorēna Batlija (Loren Battley) ir džeza vokāliste un komponiste no Kalifornijas, ASV, kuras muzikālās ietekmes meklējamas gospeļmūzikā, džezā, r&b un popmūzikā. Koncertējusi līdzās tādiem izpildītājiem kā Daiena Rīvza (Dianne Reeves), Kurts Elings (Kurt Elling), Marks Mērfijs (Mark Murphy), „The New York Voices” un citiem. Dziedātāja nesen kļuvusi par korāļu a cappella ansambļa „Voasis” dalībnieci. Klausies – Loren Battley Duluth”!

 

Kadi Vija (Somija)

Kadi Vija ir dzimusi Igaunijā, kur uzsāka savas muzikālās gaitas, spēlējot vijoli un dziedot korī. 2005. gadā pārcēlās uz dzīvi Somijā, kur turpināja profesionālas vokāla studijas Pori. Kadi Vija studējusi vairākās mūzikas augstskolās, tostarp arī Bērklija Mūzikas koledžā Bostonā, ASV. Viņas kvartets „Kadi Quartet” ieguvis pirmo vietu „Young Nordic Jazz Comets” konkursā Somijā 2013. gadā. Klausies – Kadi Vija Stories”!

 

Isabella Lundgrēna (Zviedrija)

Dalībniece, kas pārstāv konkursā Zviedriju, ir Isabella Lundgrēna (Isabella Lundgren). Viņas vokālās ietekmes meklējamas agrīnajā amerikāņu džeza, blūza un gospeļu mūzikas tradīcijā. Dziedātāja 2012. gadā izdevusi debijas albumu „It Had To Be You”. 18 gadu vecumā uzsākusi džeza vokāla studijas Ņujorkā, ASV. Sadarbojusies ar plaša spektra džeza un popmūzikas dziedātājiem – Gevinu Degrū (Gavin Degraw), Moby, Ediju Deivisu (Eddy Davis), Fabricio Soti (Fabrizio Sotti) un daudziem citiem. Klausies – Isabella Lundgren „Time”!

 

Egle Petrošūte (Lietuva)

Lietuvas pārstāve Egle Petrošūte (Eglė Petrošiūtė) absolvējusi Karolinišķu (Karoliniškiu) mūzikas skolu (Viļņā), kur apguvusi klavierspēli, bungas un vokālu. Mūziķe plūkusi laurus vairākos Lietuvas jauniešu džeza konkursos un guvusi atzinību starptautiskajā konkursā „Jazz Fountain”. Egle Petrošūte šobrīd studē džeza vokālu Hāgas Karaliskajā Konservatorijā. Klausies – Eglė Petrošiūtė „Tu pucine raudonasai”!

 

Aisa Kansu Tanrikulu (Turcija)

Dziedātāja Aisa Kansu Tanrikulu (Ayse Cansu Tanrikulu) dzimusi Turcijas galvaspilsētā Ankarā. Studējusi psiholoģiju Bilkentas Universitātē, ko absolvējusi 2013. gadā kā viena no labākajām studentēm. Studējot augstskolā, sākusi apmeklēt privātstundas dziedāšanā pie turku vokālista Melmeta Eges (Melmet Ege). Studijas turpinājusi maģistrantūrā Baškentas Universitātes džeza nodaļā. Kopš 2008. gada uzstājusies dažādos universitātes festivālos un Ankaras koncertvietās galvenokārt kā džeza, blūza un rokmūzikas izpildītāja. Pēdējos gadus vairāk fokusējas uz džeza mūziku, uzstājoties kopā ar vietējiem džeza izpildītājiem koncertos, radio raidījumos un kā soliste kopā ar „Turkish Harmony Stars” bigbendu. Klausies – Ayse Cansu Tanrikulu „You Don’t Know What Love”!

Ajda Stina Tureka (Slovēnija)

Konkursā Slovēniju pārstāv Ajda Stina Tureka (Ajda Stina Turek). Viņa jau guvusi atzinību vairākos jauniešu konkursos un uzstājoties šansona un populāro dziesmu festivālos. Dziedātāja piedalījusies Bērklija džeza meistarklasēs Perudžijā, Itālijā, un bijusi vienīgā no 60 dalībniekiem, kura saņēmusi uzaicinājumu un stipendiju studijām Bērklija Mūzikas koledžā Bostonā, ASV. Klausies – Ajda Stina Turek „All of Me”!

 

Agata Kubjaka (Polija)

Agata Kubjaka (Agata Kubiak) no Polijas ir vokāliste un vijolniece, kas savā mūzikā apvieno džezu, klasisko, roka un folkmūziku. Absolvējusi Londonas Mūzikas koledžas vijoles klasi, šobrīd studē džeza vokāla nodaļā un šogad gatavojas izdot debijas albumu. Klausies – Agata Kubiak „Jej Portret”!

 

Alīna Rostockaja (Krievija)

Alīna Rostockaja (Alina Rostotskaya) ir dziedātāja un komponiste no Krievijas. Absolvējusi Valsts džeza mūzikas koledžu Maskavā kā džeza vokāliste un Krievijas Teātra mākslas akadēmijas producentu programmu. Piedalījusies vairākos džeza festivālos Norvēģijā, Igaunijā, Krievijā un vairākkārt sadarbojusies ar pazīstamiem džeza mūziķiem no Krievijas. Klausies Alina Rostotskaja „S Wonderfull”!

 

Šarlota Kerbsa (Somija)

Šarlota Kerbsa (Charlotta Kerbs) ir no Somijas. Absolvējusi ritmiskās mūzikas studiju programmu „Novia” universitātē Jakobstadā, Somijā, un paralēli vokālās pedagoģes darbam strādā gan kā mūziķe, gan komponiste. Šarlota uzstājas gan kā soliste, gan kopā ar citiem mūziķiem grupās. Viņa ieguvusi pirmo vietu kā labākā džeza dziedātāja Starptautiskajā Pērnavas balāžu vokāla konkursā 2013. gadā. Klausies – Charlotta Kerbs „Run Now”!

 

Hilda Sibeka (Zviedrija)

Dziedātāja Hilda Sibeka (Hilda Sibeck) „Riga Jazz Stage” pārstāv Zviedriju. Viņa apmeklējusi mūzikas skolu, kur izmēģinājusi visdažādākos instrumentus – gan perkusijas, gan oboju un vijoli –, līdz sapratusi, ka īstais aicinājums ir vokālā māksla. Līdz šim dziedātāja koncertējusi „Southbank Centre's Queen Elizabeth Hall”, „Cadogan Hall”, „Shepherd's Bush Empire”, „The Roundhouse”, kā arī „Ealing Jazz Festival”. Šobrīd studē džeza vokālu Londonas Mūzikas koledžā. Klausies – Hilda Sibeck „Juju”!

 

Jekaterina Šarigina (Latvija)

Vēl viena Latvijas pārstāve konkursā ir Jekaterina Šarigina. Dziedātāja profesionālo izglītību ieguvusi Gildholas mūzikas un drāmas skolā, apgūstot vokālo mākslu un improvizāciju. Jaunā dziedātāja papildinājusi zināšanas Parīzes Nacionālajā augstākajā mūzikas un dejas konservatorijā. Jekaterina Šarigina ir konkursu „Jazz Voices 2011” (Lietuva) un „Voicingers 2012” (Polija) laureāte. Klausies – Jekaterina Sarigina „Invitation”!

 

Kristīne Prauliņa (Latvija)

Kristīne Prauliņa kā soliste koncertē Latvijā un ārzemēs gan ar gospeļkori, gan dažādiem džeza, blūza un populārās mūzikas sastāviem. 2013. gadā uzvarējusi „Ghetto Games” vokāla konkursā kā labākā dziedātāja. Kā soliste piedalījusies vairākos Latvijas Radio bigbenda un maestro Raimonda Paula koncertos. Klausies – Kristīne Prauliņa Meitene”!

 

Lidija Šillere (Vācija)

Vācijas Lidija Šillere (Lydia Schiller) spēlējusi trombonu vietējā bigbendā, kas arī pamudinājis viņu turpināt studēt džeza vokālu Vurcburgas Mūzikas universitātē Vācijā un Manhetenas mūzikas skolā Ņujorkā. Lidija muzicē dažādos sastāvos, laidusi klajā debijas albumu kopā ar trio „Lucid”, bijusi Bavārijas jauniešu orķestra un Vācijas jauniešu džeza orķestra dalībniece. Klausies – Lydia Schiller Luschtig”!

 

Marija Šeifere (ASV)

Džeza vokāliste Marija Šeifere (Maria Schafer) uz Rīgu braukusi no Losandželosas. Viņa savu džeza skanējumu veido, apvienojot džeza standarta aranžējumus ar brazīliešu mūzikas ietekmi. Dziedātāja uzstājas gan kā soloizpildītāja, gan kopā ar džeza ansambli „Pacific Standard Time”. Kopā ar Mt. Sanantonio koledžas džeza ansambli „Singcopation” ieguvusi balvu nominācijā „Izcila uzstāšanās” žurnāla „Downbeat” aptaujā. Klausies – Maria Schafer Speak Low”!

 

Suzanna Aleksandra Veldi (Igaunija)

Susanna Aleksandra Veldi (Susanna Aleksandra Veldi) no Igaunijas pirmo grupu nodibināja jau 2007. gadā, uzvarot konkursa „Rainbow Jazz” nominācijā „Pārsteigums”. Divas reizes bijusi konkursa „Jazz Voices” (Lietuva) fināliste, 2013. gadā ieguvusi trešo vietu un labākā a capella izpildījuma nomināciju Pērnavas balāžu konkursā Igaunijā. Piedalījusies vairākās džeza vasaras skolās, studējusi pie Deboras Braunas (Deborah Brown, ASV), Pīta Čērčila (Pete Churchill, Lielbritānija) u. c. Klausies – Susanna Aleksandra Veldi „Dindi”!

 

Vītaute Pupšīte (Lietuva)  

Lietuvas pārstāve Vītaute Pupšīte (Vytautė Pupšyte) studējusi Mūzikas un teātra akadēmijā Viļņā. 2009. gadā izveidojusi apvienību „Jing'a'ling”, ar ko startējusi konkursā „Garage”, iegūstot pirmo vietu. Ar šo sastāvu Vītaute uzstājusies arī Lietuvas džeza festivālos – „Vilnius Mama Jazz” un „Kaunas Jazz” un koncertējusi Latvijā, Francijā un Krievijā. Kopā ar vokālā džeza grupu „Singaz” konkursā „Vilnius Jazz Young Power” iegūts Grand Prix tituls. Klausies – Vytaute Pupšyte „Haters Gona Love”!

 

Biļetes uz „Riga Jazz Stage” konkursa koncertiem un noslēguma pasākumu nopērkamas visās „Biļešu servisa” kasēs un www.bilesuserviss.lv.  

0 komentāri

Komentāru nav