Maijā Rīgā notiks pirmais fotomākslas festivāls

Maijā Rīgā notiks pirmais fotomākslas festivāls
Mērija Elena Mārka (Mary Ellen Mark, USA) . „Lorija vann” no sērijas „Palāta Nr. 81”, Oregonas štata slimnīca, Salema. 1976
02-04-2014 A+ A-
„Rīgas Fotomēnesis” ir jauns Baltijas jūras reģiona fotofestivāls, kas pirmo reizi norisināsies 2014. gada maijā, kļūstot par Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas notikumu. Pasākums par prioritāti izvirza Baltijas un Ziemeļvalstu mākslas idejās balstītu fotogrāfiju. „Rīgas Fotomēneša” programmā iekļautas vairākas izstādes, mākslinieku prezentācijas, portfolio skate, pašizdošanas pasākumi, kinofilmas, kā arī citas aktivitātes.

Festivāla tematisko centru iezīmēs izstāde „Viewfinders. Baltijas un Ziemeļvalstu laikmetīgā fotogrāfija”, kas no 8. maija līdz 5. jūnijam būs apskatāma Rīgas Mākslas telpā. Izstādē būs eksponēti piecpadsmit autoru, tostarp divu Latvijas mākslinieku – Ievas Epneres un Ivara Grāvleja, darbi, kas liek akcentu uz cilvēku sevis meklējumiem mūsdienu telpā. Vienlaikus izstādē tiks izvirzītas šodienas fotogrāfijas kā mākslas prakses tendences. Galerija „Grundemark Nilsson Gallery” (Berlīne, Vācija) Rīgas Mākslas telpas Intro zālē piedāvās mākslinieka Dawid (Zviedrija) personālizstādi ROST/RUST/RŪSA, kas savulaik Zviedrijā izraisīja plašas diskusijas un mainīja priekšstatu par fotogrāfiju kā mediju.

 

No 5. līdz 25. maijam Rīgas pilsētvidē būs apskatāms projekts „Kaimiņi” – mākslinieku Kaspara Podnieka, Arņa Balčus, Evelīnas Deičmanes, Ievas Raudsepas un Ilzes Vanagas darbi –, kas tapis sadarbībā ar Borisa un Ināras Teterevu fonda rīkoto mākslas festivālu „Tête-à-Tête”. Fotokonkursa „iRIGA”, kas norisinās jau visu 2013. gadu, noslēguma izstāde būs redzama t/c Galerijā „Centrs” no 1. līdz 18. maijam, savukārt Imanta Grosa personālizstāde „Gadagājumi/Vintages” – „Vīna Studijā” no 7. līdz 31. jūlijam.  

9. maijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks portfolio skate, dodot iespēju topošiem un profesionāliem fotogrāfiem izrādīt darbus īpaši atlasītai starptautiskai fotogrāfijas profesionāļu grupai.

No 9. līdz 17. maijam sadarbībā ar ISSP Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks fotogrāmatu pašizdošanas nedēļa „Self Publish Riga”. Pasākuma mērķis ir rosināt fotogrāmatu izdošanu un to pieprasījumu Latvijā, parādīt ārzemju pieredzi un atklāt vietējiem fotogrāfiem šo pašizpausmes tendenci.

14. un 16. maijā sadarbībā ar Borisa un Ināras Teterevu fonda organizēto mākslas festivālu „Tête-à-Tête” Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunajā ēkā notiks divu pasaules slavenu fotogrāfu – JH Engstrema (JH Engströms, Zviedrija) un Antuāna Dagatas (Antoine D'Agata, Francija) – uzstāšanās un darbu prezentācijas jeb „Artist Talk”.

„Rīgas Fotomēnesis 2014” piedāvās arī vairākus citus sadarbības pasākumus un izstādes, tostarp Kino muzejā būs skatāmas kinofilmas par fotogrāfiem, fotogrāfijas attīstību un aktualitātēm, sadarbībā ar ASV vēstniecību Latvijas Nacionālajā bibliotēkā būs apskatāma Mērijas Elenas Mārkas (Mary Ellen Mark, ASV) personālizstāde, bet Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē „Arsenāls” – Māras Brašamanes (Latvija) personālizstāde.

„Rīgas Fotomēnesi” rīko biedrība „Rīgas Fotomēnesis” – fotogrāfs un „Foto Kvartāla” galvenais redaktors Arnis Balčus, māksliniece un kuratore Inga Brūvere, mākslas zinātniece Aiga Dzalbe, fotogrāfs un Ziemeļu Ministru padomes direktors Imants Gross sadarbībā ar nodibinājumu „Rīga 2014”, Ziemeļu Ministru padomi, „Foto Kvartālu”, Latvijas Mākslinieku savienību, Dānijas Kultūras institūtu, Borisa un Ināras Teterevu fondu, Rīgas Mākslas telpu, Latvijas Nacionālo bibliotēku, ASV vēstniecību Latvijā, Kino muzeju, kā arī ar citām institūcijām, tostarp ar Latvijas Fotogrāfijas muzeju, Laikmetīgās Mākslas centru (LMC), ISSP un Ūmeo pilsētu (Zviedrija) satelītprojektu veidošanā.

Vairāk informācijas par „Rīgas Fotomēneša 2014” programmu vari atrast šeit.

0 komentāri

Komentāru nav