Fonds „Viegli” dibina balvu „Laiks ziedonim”

Fonds „Viegli” dibina balvu „Laiks ziedonim”
F64 . Jānis Holšteins-Upmanis
Fonds „Viegli” 2014. gadā pirmo reizi pasniegs radošuma izcilības balvu „Laiks ziedonim”, pirmdien, 29. aprīlī, Imanta Ziedoņa piemiņas mēnesim veltītajā preses konferencē atklāja mūziķis un fonda „Viegli” pārstāvis Jānis Holšteins-Upmanis.

Plānots, ka balva tiks pasniegta reizi gadā – 3. maijā – Imanta Ziedoņa dzimšanas dienā. Tā tiks piešķirta dažādu radošo nozaru pārstāvjiem par izcilu sniegumu gan Latvijas, gan pasaules kontekstā. Balvu varēs saņemt gan Latvijā, gan ārvalstīs dzīvojoši mākslinieki.

Kā sarunā ar kultūras portālu „Rīga 2014” pastāstīja Jānis Holšteins-Upmanis, ideja par ziedoņa balvu radusies jau pagājušā gada vasarā, kad fonds „Viegli” plānojis, kā paplašināt savu darbību. Viņš arī akcentē, ka balvas nosaukumā vārds „ziedonis” rakstāms ar mazo burtu – ziedonis kā pavasaris, kā atmoda. Sākotnēji doma bijusi veidot grantu fondu, bet vēlāk izaugusi līdz idejai par izcilības balvu dažādu mākslas jomu pārstāvjiem.

„Arī pēc Imanta Ziedoņa aiziešanas bija daudz motivējošu aicinājumu un jautājumu – dibināt balvu literatūrā. Taču apdomājot šo lietu, sapratām, ka arī Ziedonis pats negribētu aprobežoties tikai ar literatūru. Tāpēc katru gadu tā būs cita mākslas nozare, kuras pārstāvim tiks piešķirta šī balva,” stāsta Jānis Holšteins-Upmanis.

Viņš pagaidām neatklāj balvas formātu, kā arī tās finansiālo apmēru. „Tā būs naudas balva, bet tās apmērs varētu būt mainīgs. Taču par to paziņosim vēlāk,” skaidro fonda pārstāvis.

Par balvas piešķiršanu lems žūrija, kurā darbosies gan Imanta Ziedoņa tuvinieki, gan atsevišķi fonda „Viegli” pārstāvji. Ir iecerēts piesaistīt arī kādu ārvalstu ekspertu, kurš varētu izvērtēt pretendentus ar „skatu no malas”, pamazām padarot šo prēmiju ne tikai par lokāli, bet arī starptautiski nozīmīgu. Žūrijas sastāvs tiks paziņots šā gada jūlijā.

Jānis Holšteins-Upmanis arī stāsta, ka fonds „Viegli” turpinās tos projektus, kurus iniciējis pats Ziedonis. Šovasar tiks turpināts darbs pie Murjāņu vasarnīcas izveidošanas par starptautisku radošuma centru, tāpat tur iecerēts izveidot brīvdabas estrādi un ierīkot dabas takas, pa kurām kādreiz staigājis pats Imants Ziedonis. Tāpat tiks turpināts darbs pie digitālā muzeja otrās kārtas, kuras vadmotīvs būs „Krāsainās pasakas”.

Jau ziņots, ka šogad maijs ir pasludināts par Imanta Ziedoņa mēnesi, aicinot uz dažādiem koncertiem, izstādēm, lekcijām un preformancēm, kam par iedvesmu bijis šogad mūžībā aizgājušais dzejnieks un viņa daiļrade.

Imants Ziedonis mūžībā aizgāja šā gada 27. februārī. Šā gada 3. maijā dzejnieks būtu svinējis 80 gadu jubileju.

0 komentāri

Komentāru nav