Latvija–Madagaskara. Grupai „Auļi” jauns video

Latvija–Madagaskara. Grupai „Auļi” jauns video
Publicitātes foto
30-04-2013 A+ A-
Bungu un dūdu grupai „Auļi” tapis jauns videoklips dziesmai „Tāltālu”, kuru 10 gadu jubilejas koncertam grupa ir aranžējusi citādā skanējumā kopā ar madagaskariešu dziedātāju Kilemu, kultūras portālu „Rīga 2014” informē grupas pārstāve Inese Libere.

„Dziesma „Tāltālu” ir madagaskariešu valodā, un vēsta par to, ka bez mūzikas dzīve nav krāsaina, sniedz piepildījumu, nes gaismu un tuvina divas mazas valstiņasLatviju un Madagaskaru,” raksta Inese Libere.

Klipā darbojas lelles, kas tika izgatavotas grupas dalībnieku kariķēti līdzinieki.

Leļļu autores ir Aija Brikmane un Madara Briede, kuras divu nedēļu laikā izgatavoja 15 vadāmas lelles, lietojot video estētikai maz izmantotu tehnikuvilnas velšanu. Saliekot visu kopā, ir radies unikāls leļļu tēlniecības paraugs. Par iedvesmu tika izmantotas grupas bundzinieka Mikus Čavarta zīmētas dalībnieku karikatūras.

Publicitātes foto.

Autores smalki izpētīja katra grupas dalībnieka raksturīgās iezīmes, mīmiku. Katram personāžam tika izgatavoti tērpi pēc pareizām proporcijām. Visazartiskākais posms bija acu piemeklēšana, lai iedzīvinātu sejas. Tam tika izmantotas gan visu veidu pupiņas, dīkstoši ķiploki, skujas, zirņi un citi dabas materiāli.

Beigās „Auļu” prototipi ir sanākuši „kārtīgi veči”. Izgatavošanas laikā autorēm ik pa laikam bija dīvainas sajūtas, kad mājās atrodas 10 sveši vīrieši un daži vēl dušā. Kopumā leļļu radīšanai tika izmantoti apmēram trīs kvadrātmetri vilnas.

Klipu producēja studija „Video aģentūra”, scenārija autors un režisors ir Didzis Eglītis, producente Marta Romanova, operators Mārtiņš Jansons. Klipa uzņemšanā lelles vadīja profesionāli leļļu aktieri – Ģirts Šolis, Madars Zvagulis, Miķelis Žideļūns, Aleksejs Geiko, Dana Lāce. Bet lielā koncerta epizodē zem skatuves bija ap 30 brīvprātīgo, kuri profesionāļu vadībā kustināja visu „Auļu” grupu.

Klips tika filmēts Rīgā un tās apkārtnē – pie Latvijas Nacionālās operas, Latvijas Nacionālā teātra, Spilves lidlaukā, Rīgas ielās un mežos.

„Dziesma ir tik pozitīva un naiva, ka tādā noskaņā tika veidots arī pats klips. Dziedātājs no Madagaskaras atlido uz Latviju, iekāpj mazā retro taksītī un pa ceļam uz koncertu savāc visus bungotājus un dūdotājus. Stāstā mēs spēlējamies ar stereotipiem par latviešiem, piemēram, ka latvieši sēž kokos un pūš pīlītes,” par klipa sižetu stāsta tā idejas autors un režisors Didzis Eglītis (studija „Video aģentūra”).

Jau ziņots, ka 2013. gada 4. maijā koncertzālē „Palladium” notiks bungu un dūdu grupas „Auļi” 10 gadu jubilejas koncerts. Koncerts tiek veidots no „Auļu” iepriekš izdoto disku un vēl neierakstītu, bet koncertos popularitāti guvušo, dziesmu izlases.

Tās tiek īpaši aranžētas plašākam mūziķu sastāvam, kuru papildinās klasiskie stīgu, pūšamie, sitamie, kā arī tautas mūzikas instrumenti. Apmeklētājiem šajā koncertā būs iespēja dzirdēt folkorķestri, ko vokāli papildinās etno dziedātāji.

Biļetes uz koncertu pieejamas „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un internetā.

Jauno klipu var noskatīties video galerijā - sk. video pogu pie titulbildes.

0 komentāri

Komentāru nav