Studentu seansā – Džima Džārmuša „Only Lovers left Alive” pirmizrāde

Studentu seansā – Džima Džārmuša „Only Lovers left Alive” pirmizrāde
Publicitātes foto
03-04-2014 A+ A-
Otrdien, 8. aprīlī, plkst. 20.00 kinoteātrī „Splendid Palace” studentu seansā – ASV neatkarīgā kino ikonas Džima Džārmuša (Jim Jarmusch) vampīrfilma „Izdzīvo tikai mīlētāji” („Only Lovers left Alive”).

Pirms seansa – lieliskā kino un literatūras zinātnieka Viktora Freiberga ievadvārdi.

Filmas pamatā ir neparasts mīlasstāts starp Ādamu un Ievu. Ādams, „underground” mūziķis, dzīvo pelēcīgajā Detroitā, dienās neiziedams no mājas un slīgdams dziļā depresijā, redzot pasaules notikumu virzību. Ieva, dzīvespriecīga un noslēpumaina būtne, ierodas pie drauga, ar kuru kādu laiku bija pašķīrusies. Viņu mīlasstāts ir risinājies jau vairākus gadsimtus, taču viņu kaislīgās attiecības apdraud Ievas jaunākā māsa...

 

„Vampīri kino parādījās gandrīz no tā pirmsākumiem, un šodien, kad tie kino ir gandrīz apsēduši, Džārmušs piedāvā savu versiju par mūžīgās mīlestības tēmu, savdabīgi ironiskā veidā reabilitējot vampīra tēlu, kas mūsdienu skatītāj acīm visbiežāk ir ļauns mošķis. Džārmušs strādājis pie filmas vairākus gadus. Galvenā loma tika rakstīta speciāli Tildai Svintonei, bez viņas filma nebūtu tapusi”, par filmu stāsta Viktors Freibergs.

Pēc seansa jaunās kinokritiķes Anastasijas Drozdovičas un Dārtas Ceriņas vadīta diskusija.

Biļetes cena uz studentu seansiem „Splendid Palace”, uzrādot studentu apliecību – tikai 2 eiro.

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Ņemot vērā, ka vietu skaits zālē ierobežots, lūgums biļetes iegādāties laikus. Tās nopērkamas kinoteātra kasēs vai internetā.

0 komentāri

Komentāru nav