Starptautiskais konsultants analizē Rīgas gatavošanos 2014.

Starptautiskais konsultants analizē Rīgas gatavošanos 2014.
24-05-2012 A+ A-

Rīgas pieteikums Eiropas kultūras galvaspilsētas godam ir ļoti iespaidīgs, uzsver Ulrihs Fukss (Ulrich Fuchs), kas ir liela mēroga kultūras norišu organizētājs ar ilggadīgu pieredzi, pašlaik vada Marseļas sagatavošanos 2013.gadam, kad šī Francijas pilsēta būs Eiropas kultūras galvaspilsēta, un ir Rīgas 2014 starptautiskais konsultants.

„Rīgas pieeja Eiropas kultūras galvaspilsētas gadam ir inteliģenta un, ņemot vērā pilsētas stiprās puses, Rīga var kļūt par vienu no labākajām kultūras galvaspilsētu,” raksturo U.Fukss, kurš aprīļa beigās apmeklēja Rīgu un iepazinās ar sagatavošanas darbiem.

„Salīdzinot ar citām pilsētām, kas savulaik ieguvušas Eiropas kultūras galvaspilsētas godu, Rīga ir starptautiski atpazīstama un zināma kā kvalitatīvu kultūras pasākumu norises vieta,” pauda U.Fukss, atzīmējot Rīgas tradīcijas mūzikas jomā, jo īpaši Latvijas koru augsto līmeni. Vienlaikus pilsētai ir arī vājās vietas, kas saistītas ar reputāciju un viesmīlības aspektiem, piemēram, viesnīcu un taksometru piedāvājumā.

Gatavojoties Eiropas kultūras galvaspilsētas gadam, ir ārkārtīgi svarīgi definēt mērķus un uzdevumus pilsētas attīstībai arī pēc 2014.gada. „Veiksmīgi aizvadīts Eiropas kultūras galvaspilsētas gads pilsētai var dot attīstības impulsu nākamajiem desmit gadiem,” norāda U.Fukss. Vienlaikus viņš akcentē, ka veiksmes formula sastāv no daudzām komponentēm.

„Bieži vien amatpersonas nenovērtē šīs iespējas vērienu un par zemu novērtē grūtības, ar kurām jāsaskaras Eiropas kultūras galvaspilsētas gada rīkotājiem. Ja politiķi uzskata, ka titula iegūšana pati par sevi ir balva, tā ir ačgārna domāšana, jo patiesībā tā ir iespēja, nevis panākumu garantija,” tā U.Fukss.

„Eiropas kultūras galvaspilsētas gada izdošanās atkarīga ne tikai no rīkotāju komandas, bet vislielākajā mērā arī no pilsētas kultūras cilvēkiem, privātā sektora un pašiem iedzīvotājiem,” akcentē Rīgas 2014 starptautiskais konsultants.

0 komentāri

Komentāru nav