Kalnciema kvartālā atklās Adriānas Vīgneres izstādi

Kalnciema kvartālā atklās Adriānas Vīgneres izstādi
Publicitātes attēli
30-04-2013 A+ A-
No 3. līdz 22. maijam Kalnciema kvartāla galerijā būs apskatāma jaunās gleznotājas Adriānas Vīgneres pirmā personālizstāde Rīgā „Nekas un horizonta meklētāji”, kultūras portālu „Rīga 2014” informē izstādes rīkotāji.

Pati māksliniece atzīst, ka „horizonts ir iluzors un neaizsniedzams”. Gleznošana viņai ir personīgā horizonta meklēšana, jo tas, ko vēlas gleznot, līdzīgi kā horizonts, rodas skatienā un domās. Horizonta meklēšana Adriānai Vīgnerei ir dzīvošana caur skatienu sevī un caur sevi – laiktelpā. Tas ir veids, kā censties saskatīt svarīgo, būtisko, bet būtiskais mēdz būt caurspīdīgs, caurredzams – tādēļ laiktelpā it kā neredzams un tomēr klātesošs…

Jaunā māksliniece strādā eļļas tehnikā uz audekla, gleznošanai iedvesmu rod, vērojot dabu, cilvēkus, sabiedriskās norises un apvienojot to ar savām dvēseles sajūtām, pārliecību un gūtajām zināšanām.

„Gleznojot intuitīvi un arī apzināti tiecas līdznostatīt pretmetus – krāsu ar toni, ekspresiju ar mieru, kontrastaino ar caurspīdīgo, pievilcīgo ar skaudro, sirreālo ar reālo, un tā vienkāršotā formā cenšoties iegleznot daudz domu.”

Izstādē tiks atklāta arī Adriānas Vīgneres pirmā sarakstītā grāmata „Nekas un horizonta meklētāji”, kurā „balts, caurspīdīgs arlekīns izstāsta jauna mākslinieka sajūtas šodienas eksistenciāli sarežģītajā laiktelpā un uzdod jautājumu, kas ir mākslinieks šodien – nekas vai kaut kas?”

Adriāna Vīgnere ir beigusi Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolu (2006) un absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu – bakalaura (2010) un maģistrantūras programmu (2012) Figurālās glezniecības meistardarbnīcā pie profesora Kristapa Zariņa.

Izstādes atklāšana notiks 3. maijā plkst. 17.00 Kalnciema kvartāla galerijā, kur pati māksliniece sniegs arī nelielu performanci. Izstāde atvērta no pirmdienas līdz sestdienai no plkst. 10.00 līdz 22.00.

0 komentāri

Komentāru nav