Rīgā viesosies spāņu „eņģeļa balss” – mūziķe Aleksija Čelluna

Rīgā viesosies spāņu „eņģeļa balss” – mūziķe  Aleksija Čelluna
Publicitātes foto
04-04-2014 A+ A-
Šarmanta, maiga un aizraujoša! Tāda, kas nomierina, iedvesmo un atklāj jaunus mūzikas apvāršņus. Šīs ir tikai pāris atsauksmes par talantīgās mūziķes, komponistes un jogas skolotājas Aleksijas Čellunas mūziku. Tādēļ Saulgriežu jogas un mūzikas festivāls piedāvā unikālu iespēju dzirdēt Aleksiju Čellunu tepat Rīgā 26. aprīlī plkst. 18.00 Spīķeru koncertzālē.

Aleksija Čelluna (Alexia Chellun) ir talantīga mūziķe un komponiste, lieliska ģitāriste un jogas skolotāja no Spānijas. Koncertā Rīgā Aleksija Čelluna uzstāsies kopā ar etnodžeza grupas „Baraka” vadītāju un indiešu tabla meistaru Dmitriju Jevsikovu.

Viņas pozitīvās un iedvesmojošās dzīves uztveres, neizsmeļamā entuziasma un enerģijas dēļ Aleksijas muzikālā pieredze neapstājas ne uz brīdi. Māksliniece savā daiļradē aptver dažādus mūzikas stilus. Savu mieru un iedvesmu pamatā viņa rod mantrās, kas palīdz radīt neatkārtojamu mūziku.

Dzimusi Anglijā, pirmos muzikālos soļus spērusi jau divu gadu vecumā un jau agrā bērnībā radījusi savas pirmās melodijas un dziesmas. Vēlāk dzīvojusi Maurīcijā, mācījusies Anglijā (Sussec University), kur 21 gada vecumā iepazinusies ar turpmāko sabiedroto un dvēseles balsi – ģitāru. Drīz vien Aleksija bija apguvusi ģitāras spēli tā, lai varētu izpildīt pati savas dziesmas, un tas atvēra viņai ceļu uz dažādiem festivāliem – Brighton Live Music Festival, Big Sessions Festival, viņa ir piedalījusies arī BBD Dienvidu reģionu radio projektos. 2006. gadā tapis viņas pirmais albums „Jap Hari”, kas ietver akustisko mantru, šūpuļdziesmu un alternative-folk mūzikas žanrus. Vēlāk, kad Aleksija ieguva atbilstošu izglītību, tapuši arī citi ieraksti – „Ella Es Amor”, „Mirandote”, „Har”, „The Joy of Sadhana” un „This Heart”.

Aleksijas pasaules uztveri un muzikālo daiļradi neapšaubāmi papildina un daudzveido viņas izcelsme – senči no Indijas, mātes saknes meklējamas Grieķijā un Kiprā, savukārt tēvs ir dzimis Maurīcijā. Multikulturāla ir viņas ikdiena, un tas dzirdams dziedātājas mūzikā, dažādu valodu un žanru apvienojumā. Paralēli mūzikai Aleksija Čelluna ir arī jogas pasniedzēja un ir piedalījusies vairākos festivālos Eiropā, apvienojot mūziku un jogu.

Koncerta biļetes pieejamas Lielās ģildes biļešu kasē, „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un internetā.

Saulgriežu jogas un mūzikas festivāls

No 20. līdz  22. jūnijam Siguldā jau trešo gadu notiks starptautiskais Saulgriežu jogas un mūzikas festivāls, kā laikā norisināsies jogas un meditācijas nodarbības, kuras vadīs pieredzējuši pasniedzēji no dažādām pasaules valstīm – ASV, Vācijas, Lielbritānijas, Zviedrijas, Spānijas, Itālijas, Krievijas un Indijas. Ikvienam festivāla apmeklētājam būs iespēja nosvinēt vasaras saulgriežus latviskajās tradīcijās kopā ar labākajiem folkloras ansambļiem. Katras festivāla dienas noslēgumā notiks koncerts, kurā uzstāsies gan pašmāju, gan ārzemju mūziķi.

Paralēli jogas un meditācijas nodarbībām festivāla apmeklētāji varēs iepazīties ar Gatku – senu austrumu cīņas mākslas tehniku, dejot Šakti dejas, relaksēties gongu skaņās, uzzināt ko vairāk par ajūrvēdu, iepazīties ar Latvijas labākajiem jogas pasniedzējiem – un tas nebūt vēl nav viss. Ar plašāku festivāla dalībnieku aprakstu ikviens var iepazīties festivāla tīmekļa vietnē

Pasākums ir draudzīgs arī ģimenes cilvēkiem – kamēr vecāki vingros, dejos, meditēs vai socializēsies, par bērniem „Bērnu nometnē” rūpēsies pieredzējuši pedagogi. Festivāls notiks Gaujas senlejas krastos viesu namā „Brūveri”. Apmeklētājiem būs iespēja iegādāties kvalitatīvu veģetāru ēdienu trīs reizes dienā, kā arī izvēlēties nakšņošanas iespējas atbilstoši savām vēlmēm – nakšņot viesnīcā, viesu namā vai uzsliet telti labiekārtotā telšu pilsētiņā.

0 komentāri

Komentāru nav