Aicinām visus interesentus pieteikties par „Rīga 2014” brīvprātīgo aģentu!

Aicinām visus interesentus pieteikties par „Rīga 2014” brīvprātīgo aģentu!
Kaspars Garda, Rīga 2014
04-04-2014 A+ A-
„Rīga 2014” brīvprātīgo programma darbojas jau trešo gadu un ir kļuvusi par vienu no lielākajām brīvprātīgo darbības koordinācijas struktūrām Rīgā. Pašlaik programmā aktīvi iesaistījušies 2776 brīvprātīgie no 14 līdz pat 76 gadu vecumam.

Kļūt par brīvprātīgo Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmas ietvaros ir viegli – galvenais vēlme un brīvais laiks. Programmas mērķis – dot iespēju ikvienam saturīgi pavadīt savu brīvo laiku sabiedrības labā.

Ir aizvadīts Rīgas – 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas – pirmais ceturksnis, un strauji tuvojas aktīvākais, bagātākais kultūras notikumu posms. Brīvprātīgo aktīva dalība būs nepieciešama jau no aprīļa vidus, kad sāksies lielāko, vērienīgāko notikumu pēdējie sagatavošanas un īstenošanas darbi. Tieši tāpēc arī uzsākam aktīvu brīvprātīgo iesaisti un esošo brīvprātīgo aģentu „mobilizāciju”.

Līdz 9. aprīlim turpinās brīvprātīgo pieteikšanās pirmā kārta pasaulē lielākajam koru mūzikas festivālam – Pasaules koru olimpiādei, kas notiks Rīgā no 9. līdz 19. jūlijam. Pasaules koru olimpiāde ir vērienīgākie koru dziedāšanas svētki, kur vienlaikus uzstāsies 488 kori no 60 valstīm – kopā 20 000 dalībnieku! Ikviens vēl var pagūt pieteikties un palīdzēt veidot olimpiādi, kļūstot par vienu no 1200 labākajiem brīvprātīgajiem aģentiem!

Savukārt Nordea Rīgas maratonam brīvprātīgie varēs reģistrēties ar 7. aprīli, kur paralēli ierastajiem uzdevumiem – trases tiesnešu palīgs, enerģijas punkti, EXPO – šogad būs iespēja kļūt par īpašā Kultūras kilometra notikumu īstenotāju.

Aprīļa vidū sāksies arī pieteikšanās kultūras vasarnīcas „Esplanāde 2014” – Eiropas kultūras galvaspilsētas notikumu vasaras rezidences – palīgu misijām, kas darbību šogad sāks jau 29. aprīlī.

Ņemot vērā brīvprātīgo kustības popularitāti, informējam, ka, sākot ar aprīli, turpmāk vēlamies dāvāt iespēju arī organizētām brīvprātīgo komandām (vienībām no dažādām skolām/augstskolām/uzņēmumiem vai citām organizācijām) piedalīties Eiropas kultūras galvaspilsētas gada organizēšanā, iesaistoties gan īstermiņa, gan ilgtermiņa projektu īstenošanā. Lai pieteiktos, jāsūta komandas/vienības vēlme uz šeit norādīto e-pastu un jānorāda projekts, kura īstenošanā vēlaties piedalīties. Ja nevienu konkrētu pasākumu neesat izvēlējušies, jānorāda vēlamais darbošanās laiks.

Šobrīd izveidojusies veiksmīga sadarbība ar vairākām augstskolām, kas nedēļas garumā darbosies kultūras vasarnīcā „Esplanāde 2014”, kā arī ar Rīgas Aktīvo senioru apvienību (RASA), kas darbojas kā brīvprātīgie nodibinājuma „Rīga 2014” birojā. Izveido komandu arī tu!

Pieteikties brīvprātīgo misijām var arī mājaslapā.  

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu veido nodibinājums „Rīga 2014” sadarbībā ar valsts, pašvaldības un nevalstiskajām kultūras organizācijām, radošajām apvienībām. Programmu finansē Rīgas dome, Kultūras ministrija un Eiropas Komisija. „Rīga 2014” programmas partneris ir „Lattelecom”, kas arī nodrošina tehnoloģisko atbalstu.

0 komentāri

Komentāru nav