„Habitus Baltija” jaunos modes māksliniekus sveiks „Latvian Voices”

„Habitus Baltija” jaunos modes māksliniekus  sveiks „Latvian Voices”
Publicitātes foto
04-04-2014 A+ A-
Jau sestdien, 5. aprīlī, plkst. 16.30 tiks noskaidroti četrpadsmitā jauno modes mākslinieku konkursa „Habitus Baltija 2014” un modes dizaina konkursa „Dzintara avangards” uzvarētāji. Apbalvošanas ceremonijas kulminācijā uz skatuves kāps 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas un Pasaules koru olimpiādes muzikālais simbols – vokālā grupa „Latvian Voices”.

„Habitus Baltija 2014” projekta vadītāja Linda Lejiņa ir pārliecināta, ka mode, māksla un mūzika iet roku rokā. „Esmu lepna, ka konkursu dalībniekiem, žūrijai un visiem klātesošajiem būs unikāla iespēja dzirdēt Latvijas izcilāko, pasaules atzinību guvušo vokālo grupu „Latvian Voices”. Simboliski, ka skaistos, dzintara dzeltenos skatuves tērpus meitenēm darinājusi „Habitus Baltija 2013” laureāte Edīte Treija,” saka L. Lejiņa.

„Tērpu kolekciju „Identitāte” vokālajai grupai „Latvian Voices” esmu radījusi, vairāk nekā jebkad agrāk apzinoties piederību savai tautai un to, ka mēs kā maza valsts, izejot plašajā pasaulē, varam būt tik liela, cik liels ir mūsu gara spēks,” stāsta Edīte Treija.

„Kolekcijas izveides pamatā ir Saules koncepts, kas ir mūžīgās kustības un dzīvības simbols un ir atpazīstams visu pasaules kultūru reliģijās un mitoloģijā. Kolekcijā arhaiskais ir savienots ar mūsdienīgo – rotās no titāna, kuru izmanto kosmosa kuģu būvē, ir ietverts arī saules simbols, kas datēts ar 2000. gadu pirms Kristus. Tērpu materiāli – lins, kokvilna un dzintara diega audums, kas apstrādāti striķošanas tehnoloģijā,” piebilst tērpu dizainere.

Atgādinām, ka visiem interesentiem būs iespēja vērot modes konkursu „Habitus Baltija 2014” un „Dzintara avangards” norisi tiešraidē „Habitus Baltija” mājaslapā: www.habitus.lv, kā arī mūsu portālā – www.riga2014.org.

Jau ziņots, ka 5. aprīlī Ķīpsalā virmos īstas modes kaislības, jo Eiropas kultūras galvaspilsētas pasākumu ietvaros notiks 14. jauno modes mākslinieku konkursa „Habitus Baltija 2014” un modes dizaina konkursa „Dzintara avangards” tērpu kolekciju skates.

55 modes dizaineri no 12 valstīm prezentēs savu radošo veikumu. Pirmoreiz notiks modes dizaina konkurss „Dzintara avangards”, kurā tiks prezentēts 21 avangardisks tērps, kas simbolizē programmas „Rīga 2014” tematisko līniju „Dzintara ādere” un iemieso tās idejas. Pasākumu vadīs šarmantais dziedātājs un dīdžejs, „Latvijas stila un modes balvas 2013” ieguvējs Markus Riva.

„Habitus Baltija 2014” notiek vienlaikus ar izstādi „Baltic Fashion & Textile RIGA 2014”, kas no 4. līdz 6. aprīlim notiek Ķīpsalā, Rīgā. Ieeja ar izstādes „Baltic Fashion & Textile RIGA 2014” biļetēm. Papildu informācija par konkursu dalībniekiem un tērpu fotogalerija: www.bt1.lv/habitus

Programma

10.30–12.00 „Habitus Baltija” 1. daļa – skolu kolekcijas.
12.30–14.00 „Habitus Baltija” 2. daļa – individuālās kolekcijas.
14.30–15.30  Rīga 2014 – Eiropas kultūras galvaspilsētas notikums –  modes dizaina konkurss „Dzintara avangards”.
16.30–18.00 Apbalvošanas ceremonija un laureātu kolekciju skate.

Norises vieta – Starptautiskais izstāžu centrs Ķīpsalā, Ķīpsalas ielā 8.

0 komentāri

Komentāru nav