„Riga Jazz Stage 2014” vokāla „Grand Prix” izcīna Kristīne Prauliņa

„Riga Jazz Stage 2014” vokāla „Grand Prix” izcīna Kristīne Prauliņa
Kaspars Garda, Rīga 2014 . Džeza vokāla „Grand Prix” konkursā „Riga Jazz Stage 2014” ieguva latviete Kristīne Prauliņa
05-04-2014 A+ A-
Sestdienas, 5. aprīļa, vakarā kinoteātrī „Splendid Palace” tika apbalvoti konkursa „Riga Jazz Stage 2014” uzvarētāji. Kā liecina konkursa mājaslapā pieejamā informācija, žūrija, kurā darbojās septiņu valstu pārstāvji, lēma, ka džeza vokāla „Grand Prix” tiek piešķirts Kristīnei Prauliņai no Latvijas, bet džeza saksofona „Grand Prix” – Batuhanam Sallielam (Batuhan Salliel) no Turcijas, kurš arī ieguva labākās džeza improvizācijas balvu.

Otrā vieta kategorijā „Džeza vokāls” tika piešķirta Vītautei Pupšītei (Vytaute Pupšyte) no Lietuvas, bet trešā – Alīnai Rostockajai no Krievijas. Vokāliste no Krievijas saņēma arī maestro Raimonda Paula īpašo balvu.

Otro vietu kategorijā džeza saksofons ieguva Dāvis Jurka no Latvijas, bet trešo – Toms Rudzinskis, arī no Latvijas.

Vēl viena Latvijas fināliste – Rūta Dūduma – tika uzaicināta uzstāties festivālā „Rīgas ritmi 2014”, kā arī „Jazz Voices” Lietuvā. Kristīne Prauliņa ir gaidīta viešņa „Nardis” klubā Turcijā, savukārt Dāvim Jurkam būs iespēja rādīt savas prasmes „Saxaphonia” festivālā. Toms Rudzinskis saņēma iespēju spēlēt starptautiskā sastāvā „Nomme Jazz” festivālā Igaunijā, bet Daniels Varga, saksofonists no Ungārijas, – Londonas slavenajā džeza klubā „606”. Labākās džeza improvizācijas titula ieguvējs Batuhans Salliels saņēma uzaicinājumu viesoties un rādīt savas prasmes klubā „Fasching” Zviedrijā.

Vairāk informācijas par konkursu „Riga Jazz Stage 2014” vari atrast konkursa mājaslapā.

 

0 komentāri

Komentāru nav