Pasaules koru olimpiādes dalībniekus pārsteigusi Rīga 2014

Pasaules koru olimpiādes dalībniekus pārsteigusi Rīga 2014
06-07-2012 A+ A-

Pasaules koru olimpiādē Sinsinati, ASV plašu ievērību ieguvusi Rīga 2014 informatīvā atpūtas zona, kurā Rīga – nākamā koru olimpiādes rīkotāja – sevi prezentē kā pilsētu ar izcilām kordziedāšanas tradīcijām. Neviltotu apbrīnu ieguvuši informatīvie materiāli par Dziesmu un deju svētkiem – daži pat mēģina fotogrāfijā saskaitīt dziedātājus uz Mežaparka lielās skatuves. Labu ieskatu mūsu dziedāšanas bagātībā sniedz kora „Sōla” un a cappella grupas „Latvian Voices” uzstāšanās Rīgas telpā.

„Latvijas kordziedāšanas tradīcijas un Latvijas koru sasniegumi starptautiskajā līmenī ir spilgts apliecinājums tam, ka Rīga ir pelnījusi būt par Pasaules koru olimpiādes norises vietu. Vienpadsmit tūkstoši a capella koristu, astoņbalsīgs dziedājums brīvdabas estrādē viena diriģenta vadībā – tā ir 140 gadu sena latviešu Dziesmu svētku tradīcija, kas arī ierakstīta UNESCO mutvārdu un nemateriālās kultūras mantojuma sarakstā,” skaidro 2014.gada Pasaules koru olimpiādes mākslinieciskais vadītājs Romāns Vanags.

„Sinsinati satiktie dziedātāji, kordiriģenti ir ļoti ieinteresēti par nākamo Pasaules koru olimpiādi – Rīgas notikumu. Sajūta kā dzimšanas dienā, jo daudzi apsveic ar olimpiādes norisi Rīgā. Sevišķu interesi izrāda tieši Eiropas kolēģi, jo 2014.gadā pēc ilgāka laika Pasaules koru olimpiāde atgriežas Eiropā,” apliecina R.Vanags.

„Pasaules koru olimpiāde ir patiešām iespaidīgs pasākums, ar pozitīvu un draudzīgu atmosfēru un pasaules kultūras krāšņu demonstrējumu. To esam izjutuši jau kopš pirmajām olimpiādes dienām. Šo olimpiādes garu iedzīvināt Rīgā ir mūsu uzdevums un izaicinājums,” uzsver nodibinājuma Rīga 2014 vadītāja Diāna Čivle. „Mēs kā organizētāji raudzīsimies, lai Rīgas olimpiādē piedalītos pasaules līmeņa mākslinieki, tiktu organizētas spēcīgas meistarklases kordiriģentiem, visiem dalībniekiem Rīga paliktu labā atmiņā ar olimpiādes organizāciju un īpašo noskaņu.”

Rīga 2014 telpā dziedātāji var uzzināt par Latviju, Rīgu. Iespējams atpūsties, spēlējot galda spēles, baudot Rīgas ainavas un Dziesmu svētku norisi foto un video formātos. Rīga 2014 komanda trāpījusi desmitniekā – milzu popularitāti dalībnieku vidū ieguvuši Rīgas vēdeklīši, jo patlaban Sinsinati valda netipisks 40 grādu karstums. Dziedātājiem interesē nākamgad gaidāmie Dziesmu un deju svētki, liela interese ir gan par Eiropas kultūras galvaspilsētas notikumiem, gan, protams, nākamo Pasaules koru olimpiādi.

Pasaules koru olimpiādes iespaidīgais atklāšanas koncerts notika ASV Neatkarības dienā, 4. jūlijā. Tajā piedalījās vairākas ASV mūzikas zvaigznes, tostarp gospeļmūzikas fenomens, deviņu Grammy balvu ieguvējs Kirks Franklins (Kirk Franklin).

 

Rīgas 2014.gada Pasaules koru olimpiādes mājaslapa www.2014worldchoirgames.com

0 komentāri

Komentāru nav