„Re:visited” piedāvā – „Mākslas biennāļu spožums un posts”

„Re:visited” piedāvā – „Mākslas biennāļu spožums un posts”
Kaspars Garda, Rīga 2014
07-04-2014 English A+ A-
Trešdien, 16. aprīlī, no plkst. 12.00 līdz 19.30 Rīgas Mākslas telpā norisināsies Latvijas Laikmetīgās mākslas centra un nodibinājuma „Rīga 2014” rīkotais starptautiskais simpozijs „Mākslas biennāļu spožums un posts”, kas interesentiem piedāvās iespēju iepazīties ar vairāku mākslas biennāļu pieredzi, to vīzijām, ietekmēm, organizēšanas specifiku, zaudējumiem un ieguvumiem.

Apmeklētāji varēs gūt priekšstatu par šo vērienīgo mākslas notikumu attīstības dinamiku pasaulē, tendencēm un prognozēm. Diskusijas gaitā tiks apzinātas biennāļu iespējas, analizēti to trūkumi un meklēti risinājumi. Simpozijs norisināsies angļu valodā. Ieeja – bez maksas.

„Kā uztvert šo samērā neseno biennāļu izplatīšanās fenomenu? Kā izklaides vai tūrisma industrijas daļu, kas baro patērētājsabiedrības pieprasījumu pēc kultūras festivalizācijas un jaunas Disnejlendas, deformējot mākslas procesu likumsakarīgu attīstību? Vai tieši pretēji – ieraudzīt, ka biennāles kļūst par eksperimentālu platformu, par alternatīvu muzejam, kas pieļauj elastīgāku mākslas procesa attīstību un apliecina spēju operatīvi reaģēt uz jaunākajām tendencēm un aktualitātēm mākslā un sabiedrībā?” jautā „Rīga 2014” tematiskās līnijas „Izdzīvošanas komplekts” un izstādes „Re:visited” kuratore Solvita Krese.

Simpozija dalībnieki un programma

12.00 Simpozija atklāšana:
12.10 Jekaterina Degota (Ekaterina Degot, Krievija), Bergenas Asamblejas un 1. Urālu industriālās biennāles līdzkuratore;
13.10 Marīke van Hala (Marieke van Hal, Nīderlande), „Biennāļu fonda” direktore;
13.45 Jonatans Habibs Engkvists (Jonatan Habib Engqvist, Zviedrija), izstādes „(I)ndependent People” Reikjavīkas Mākslas festivāla ietvaros kurators;
14.20–15.20 pusdienu pārtraukums;
15.20 Povera Ekrota (Power Ekroth, Zviedrija/Norvēģija), Momentum 7 un Turku biennāles 2013 līdzkuratore;
15.55 Aigars Bikše (Latvija), Tēlniecības kvadriennāles kurators, mākslinieks;
16.00 Virģīnija Januškevičūte (Virginija Januškevičiūte, Lietuva), Baltijas Starptautiskās mākslas triennāles kuratore;
17.05 Anna Lislegorda (Ann Lislegaard, Norvēģija), māksliniece, izstādes „Re:visited” dalībniece.
18.00 – 19.30 paneļdiskusija.

Simpozija moderatores – Solvita Krese un Inga Lāce.

Simpozijs „Mākslas biennāļu spožums un posts” papildina starptautisku laikmetīgās mākslas izstādi „Re:visited”, kas līdz 27. aprīlim apskatāma Rīgas Mākslas telpā un norisinās Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros.

Izstādē eksponēti dažādu, starptautisku atzinību guvušu mākslinieku darbi, kas atlasīti pēdējo divu gadu nozīmīgākajās mākslas biennālēs ārvalstīs.

Visi izstādē pārstāvētie mākslinieki: Umida Ahmedova (Umida Akhmedova, Uzbekistāna), Kristīne Alksne (Latvija) un Emanuels Pidrē (Emmanuel Pidré, Argentīna, Vācija), Pavels Altamers (Paweł Althamer, Polija), Petra Brauere (Petra Brauer, Zviedrija) & Mariuss Dibvads Brandruds (Marius Dybwad Brandrud, Zviedrija), Mešaks Gaba (Meschac Gaba, Benina/Nīderlande), Igors Grubičs (Igor Grubić, Horvātija), Rana Hamade (Rana Hamadeh, Libāna/Nīderlande), Džumādi (Jumaadi, Indonēzija), Eva Kotatkova (Eva Kotátková, Čehija), Nikolass Kozakis un Rauls Vaneigems (Nicolas Kozakis & Raoul Vaneigem, Beļģija), Anna Lislegorda (Ann Lislegaard, Norvēģija), Džumana Manna un Sille Storihle (Jumana Manna, ASV/Vācija, & Sille Storihle, Norvēģija), Antonio Vega-Makotela (Antonio Vega Macotela, Meksika), Marks Manderss (Mark Manders, Nīderlande), Paulo Nazarets (Paulo Nazareth, Brazīlija), Selma un Sofjane Uisi (Selma and Sofiane Ouissi, Tunisija), Konstance Šmita (Konstanze Schmitt, Vācija) un Korina Svorna (Corin Sworn, Apvienotā Karaliste).

Rīgas Mākslas telpa atrodas Kungu ielā 3, Rīgā.

0 komentāri

Komentāru nav