„Windstream” komponistu konkursa žūrija aicina uz īpašu koncertu

„Windstream” komponistu konkursa žūrija aicina uz īpašu koncertu
Imants Strangots . Profesionālais pūtēju orķestris „Rīga”
07-04-2014 A+ A-
19. un 20. aprīlī Lielajā ģildē norisināsies starptautiskā komponistu konkursa „Windstream 2014” fināla kārta un laureātu koncerts. Konkursa žūrija, kuras sastāvā ir komponisti Franko Česarīni (Šveice), Tošio Mašima (Japāna), Jans van der Rosts (Beļģija), Andris Dzenītis (Latvija) un diriģents Mārtiņš Ozoliņš, sniegs īpašu koncertu Lielajā ģildē 17. aprīlī. Starptautiskais komponistu konkurss notiek pavasara festivāla „Windstream” laikā, un tas ir Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmas notikums.

Ceturtdien, 17. aprīlī, plkst. 19.00 Lielajā ģildē notiks koncerts, kurā būs pārstāvēti visi pieci žūrijas locekļi. Koncerta pirmajā daļā pie diriģenta pults stāsies Mārtiņš Ozoliņš un interpretēs divu citu žūrijas locekļu skaņdarbus – japāņu komponista Tošio Mašimas Koncertu alta saksofonam un orķestrim „Putni”, kurā solo atskaņos Oskars Petrauskis, un Andra Dzenīša skaņdarbu „Drone”. Savukārt koncerta otrajā daļā gaidāms īpašs notikums, jo profesionālo pūtēju orķestri „Rīga” diriģēs viesi – Jans van der Rosts interpretēs savu sacerēto „Sinfoniettu”, bet Franko Česarīni – svītu „Zilie horizonti”. 

Jans van der Rosts (Jan Van der Roost, 1956) ir beļģu komponists, studējis Karaliskajā Konservatorijā Ģentē un Karaliskajā Flāmu konservatorijā Antverpenē. Kopš 1984. gada van der Rosts ir kontrapunkta un fūgas profesors Luvēnas Lemmensinstituut, kā arī viesprofesors vairākās Japānas mūzikas un mākslas augstskolās. 2013. gadā viņš kļuva par galveno viesdiriģentu filharmonijas pūtēju orķestrī „OSAKAN” Japānā. Mūziķa gaitas van der Rostu vedušas uz vairāk nekā 45 valstīm, un viņa kompozīcijas atskaņotas visā pasaulē. 

Franko Česarīni (Franco Cesarini, 1961) ir šveiciešu komponists un diriģents. Studējis Džuzepes Verdi Konservatorijā Milānā klavieru un flautas spēli, turpinot mācības Bāzeles Konservatorijā un apgūstot tur kompozīcijas teoriju, flautas spēli un pūtēju orķestru diriģēšanas prasmi. Komponista daiļradē Česarīni lielākoties pievērsies skaņdarbiem pūtēju orķestriem, lai gan rakstījis mūziku arī simfoniskajam un stīgu orķestrim, pūšaminstrumentu ansambļiem un dažādiem kamersastāviem. Koncertējis daudzās pasaules valstīs, pasniedzis Cīrihes Mūzikas augstskolā, bet kopš 1998. gada ir Lugāno pilsētas orķestra Civica Filarmonica di Lugano mākslinieciskais vadītājs. 

Tošio Mašima (Toshio Mashima, 1949) ir japāņu komponists, kura daiļrades centrā ir mūzika pūtēju orķestriem. Jaunībā studējis inženierzinātnes, Mašima tās pārtrauca, lai pievērstos skaņumākslai. Beidzis Kanagavas Universitāti, Mašima nodevās kompozīcijas studijām pie Bina Kanades un džeza teorijas apguvei pie Mokoto Uchibori. No 1971. gada, pēc studiju beigšanas, mūziķis spēlēja trombonu džeza un popmūzikas orķestros. Mašimas devums kompozīcijā tiek publicēts Eiropā un ir pazīstams arī ASV. Rakstījis skaņdarbus bigbendiem un džeza orķestriem, tiek augstu vērtēts kā aranžējumu autors. Pašlaik Mašima strādā par pasniedzēju Sobi Pedagoģiskajā institūtā (Japānā), kā arī Yamaha mūzikas skolā. 

Biļetes uz žūrijas koncertu pieejama „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā

Pavasara festivālu „Windstream” atbalsta Rīgas dome, nodibinājums „Rīga 2014”, Valsts Kultūrkapitāla fonds, koncertorganizācija „Ave sol”, Spānijas vēstniecība Latvijā, Spānijas Kultūras aģentūra AC/E, „Latvijas Radio 3 – Klasika”, „Mūzikas saule”, „Riga this Week”, „Easyget”, „Albert Hotel”, „Latvia Tours”, „Double Coffee”, Rīgas Šaha federācija, Rīgas Šaha skola.

0 komentāri

Komentāru nav