Francijas Institūts piedāvā lekciju ciklu „Kultūras un radošās industrijas”

Francijas Institūts piedāvā lekciju ciklu „Kultūras un radošās industrijas”
F64
08-04-2014 A+ A-
Francijas Institūts Latvijā kopīgi ar latviešu partneriem piedāvā četru lekciju ciklu, kas veltīts kultūras un radošajām industrijām, informēja Francijas Institūta pārstāve Dita Podskočija.

Pirmā lekcija otrdien, 8. aprīlī, plkst. 11.00 notiks mākslas muzejā „Rīgas Birža”. Tajā Francijas Kultūras un komunikāciju ministrijas Kultūras ekonomikas attīstības departamenta direktora vietnieks Frederiks Bokobza iepazīstinās ar Francijas Kultūras un komunikāciju ministrijas dienestiem, kas atbildīgi par kultūras industrijām, kā arī dažādiem valsts atbalsta instrumentiem, kas pieejami attiecīgajai nozarei.

Tāpat Bokobza pievērsīsies valsts atbalsta instrumentu piemērošanas prakses izvērtējumam, kā arī iepazīstinās ar pašreizējo Francijas valsts atbalstu kultūras industrijām, pieejamo līdzekļu attīstību digitalizācijas laikmetā un Eiropas Savienības īstenoto politiku minētajā nozarē.

„Kultūras un radošās industrijas kā teritorijas atraktivitāti un konkurētspēju veicinošs faktors attīstās un saglabā noturīgu izaugsmi, neraugoties uz ekonomiski nelabvēlīgo situāciju. Tiešā vai netiešā veidā šo industriju pienesums Francijas valsts ekonomikā mērāms 61 miljarda eiro apmērā. Šis skaitlis pārsniedz apgrozījumu automobiļu rūpniecībā un ir samērojams ar apgrozījumu telekomunikāciju un ķīmiskās rūpniecības nozarē,” stāsta Podskočija.

Nākamās trīs lekcijas būs veltītas tādām tēmām kā audiovizuālā un kino industrija, videospēles un mode. Lekcijas notiks franču valodā ar tulkojumu latviešu valodā.

0 komentāri

Komentāru nav