Pirmizrādi piedzīvos Māra Martinsona filma „Oki – okeāna vidū”

Pirmizrādi piedzīvos Māra Martinsona filma „Oki – okeāna vidū”
Publicitātes foto
08-04-2014 A+ A-
Kinoteātrī „Citadele” 8. aprīlī notiks kinorežisora Māra Martinsona Losandželosā uzņemtās filmas „Oki – okeāna vidū” nacionālā pirmizrāde, informēja Inga Beitiņa, „Krukfilms” mārketinga projektu vadītāja.

Uz filmas Latvijas pirmizrādi būs ieradušies filmas galveno varoņu lomu atveidotāji Kaori Momoi un Andris Bulis, kā arī filmas mūzikas autors Viljams Goldšteins (William Goldstein) un citi radošās komandas pārstāvji.

„Oki – okeāna vidū” ir stāsts par trim cilvēkiem, kuru likteņi savijušies Losandželosā un atspoguļo gan austrumus, gan rietumus.

Japāniete Oki (Kaori Momoi), kas izvēlējusies ASV, lai aizbēgtu no savas pagātnes; labākas dzīves meklētājs Robs (Andris Bulis), kas līdzīgi kā simtiem un tūkstošiem latviešu ir aizceļojuši vēl pirmskrīzes laikos, bet, nespējot iedzīvoties, ļoti sāpīgi izjūt krīzi tieši savā dzīvē. Un amerikāniete Villija (Hannah Levien), pilna jauneklības, bet tajā pašā laikā bez jebkādā naivuma ilūzijām, mēģina iepazīt pasauli un pamazām top kosmopolīte.

 

Trīs personāži, kuru liktenis ir savienojis dramatiskā cīņā ar sevi un pasauli. Austrumu pasaule, Eiropa un Amerika – trīsstūris. Un ceturtais filmas personāžs ir pilsēta – Losandželosa. Pilsēta, kurā cilvēki sasniedz mērķus un brūk sapņi. Pilsēta, kurā cilvēks vienā brīdī var būt spilgta zvaigzne vai arī aizmirstībā nīkstošs nevajadzīgs cilvēks. Pilsēta, kurā cilvēks var izcelties vai arī pazust pavisam.

Filma angļu un japāņu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

No 7. līdz 12. aprīlim filmas pirmizrādes svētku laikā Rīgā tiek rīkoti arī dažādi pasākumi, kas saistās ar „Oki – okeāna vidū”. Tiks prezentēts izdevniecības „Dienas Grāmata” izdotais Māra Martinsona tāda paša nosaukuma romāns.

Rīgā ieradīsies filmas dalībnieki – pasaules klases aktrise Kaori Momoi un mūzikas improvizācijas virtuozs Viljams Goldšteins, lai tiktos ar skatītāju pirmizrādes vakarā un dalītos pieredzē īpaši rīkotās meistarklasēs.

Režisors Māris Martinsons ir īpaši pateicīgs aktrisei Kaori Momoi, Andrim Bulim un Viljamam Goldšteinam, uzskatot, ka filma ir kopdarbs, kurā ļoti nozīmīga loma ir katram tās dalībniekam. Tāpat ir lieliski apzināties, ka ir bijusi lieliska sinerģija starp viesmāksliniekiem un Latvijas radošajiem pārstāvjiem. Piemēram, Viljama Goldšteina filmēšanas laukumā sacerēto mūziku, ir aranžējis latviešu mūziķis Rihards Zaļupe.

 

„Šis darbs Latvijas kinomākslas kontekstā ir unikāls, jo te satiekas un filmas attīstību nosaka vairāku mākslu sintēze – mūzika, vizuālā māksla un kino. Te ir satikušies ļoti bagāti cilvēki. Iztēle, jutekliskums un skaidra labā izpratne ir viņu lielākā garīgā bagātība.

Man ir laimējies satikt brīnišķīgo japāņu aktrisi Kaori Momoi, ar ko kopīgi veidojam jau otro kinodarbu.

Milzīgu pienesumu filmas attīstībai devis Losandželosā un pasaules mūzikas apritē atzīts komponists un improvizācijas virtuozs Viljams Goldšteins. Pārsteidzoši precīzi un radoši kopā ar aktieri Andri Buli izveidojām tēlu, ko viņš pats filmā arī atveido. „Oki – okeāna vidū” ir mazbudžeta filma, un man nevienu brīdi, veidojot un montējot kinodarbu, nav bijis mērķis to noslēpt. Manuprāt, pasaulē arvien vairāk un vairāk cilvēki saprot, ka neko nevar saplānot ilgu laiku uz priekšu un ne visu var nopirkt par naudu. Kas atliek? Vienkārši izmantot gadījumu un rīkoties”, tā par savu ceturto spēlfilmu saka pats režisors Māris Martinsons.

Savukārt aktrise Kaori Momoi par iespēju filmēties šajā filmā saka: „Strādāt ar Māri Martinsonu ir lieliski tāpēc vien, ka viņš kino neuztver kā krāsojamo grāmatiņu – precīzas scenārija robežas, ko burtiski izpildīt. Viņam daudz svarīgāks ir cilvēciskais faktors un mirkļa burvība.”

Latviešu aktieris Andris Bulis par šo projektu teic: „Filmēšana Losandželosā bija saspringts, bet interesants laiks! Kad nav lielas filmēšanas grupas, darbs ir daudzkārt vieglāks un izaicinošāks, tomēr Losandželosa ir vieta, kur jābūt ļoti precīzam un koncentrētam!

Varu teikt, ka sadarbība ar Kaori Momoi bija tāda, ko novēlētu izbaudīt ikvienam kolēģim! Pasaules zvaigzne ar japāņu raksturīgu pieklājīgu un partnerisku šarmu!”

Filmas veidotāji – filmu producēšanas kompānijas „Krukfilms” un „VFS films”, filma tapusi ar producentu un partneru investīciju, kā arī ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu.

0 komentāri

Komentāru nav