Atklās Pētera Brīniņa fotoizstādi „Lūgšana”

Atklās Pētera Brīniņa fotoizstādi „Lūgšana”
Pēteris Brīniņš
08-04-2014 A+ A-
Grāmatu un kultūrpreču veikalā „Niceplace Mansards” 15. aprīlī plkst. 18.15 tiks atklāta fotogrāfa un videomākslinieka Pētera Brīniņa melnbaltā fotoizstāde „Lūgšana”, informē organizatori no PXB un producentu apvienības „Pigeon Bridge”.

„Mana daba ir mirkļa daba, mana daba ir improvizācijas daba, mana daba ir eksperimentēšanas daba, mana daba ir mana pārliecība. Fotoizstāde būs par sajūtām, par iekšējo pasauli un visu to, kas ir ap manu redzamo un neredzamo Es,” par izstādē aplūkojamajiem darbiem stāsta Pēteris Brīniņš.

„Lūgšana” ir Pētera Brīniņa pirmā personālizstāde, kas atspoguļo fotogrāfa pēdējo desmit dzīves gadu svarīgākos mirkļus un caur apkārt esošajiem cilvēkiem, lietām un apstākļiem ļāva dziļāk ieskatīties un ieklausīties neizdibināmajā iekšējā pasaulē.

„Izstādē aplūkojamie darbi ir centieni atšķetināt dzīves līkloču rēbusu un mēģinājums izveidot sava veida ciltskoku, lai izprastu personības būtību un pietuvinātos patiesajam.

„Lūgšana” ir kā pateicība par visu, kas noteiktā dzīves posmā ir saņemts, „Lūgšana” ir piedošanas lūgšana mirkļiem, cilvēkiem un sev, par neizprasto, nedzirdēto un nesaprasto. Tā ir pašizpausme, dvēseles atkailināšana, lai iedvesmotu cilvēkus novērtēt, ieklausīties un pievērst uzmanību zīmēm, ko dzīve mēdz mums bieži „piespēlēt”,” izstādi apraksta tās rīkotāji.

 

Izstādē būs skatāmas eksperimentālas melnbaltās fotogrāfijas, kuru fotofilmiņu vecums nereti pārsniedz 40 gadu atzīmi, taču fotopapīra – 50 gadu. Sajūtas par fotogrāfiju veido ne tikai tajā redzamais attēls, bet arī tās attīstīšanas process.

Tās ir apzināti paspilgtinātas un pārgaismotas, lai panāktu nepieciešamo sajūtu intensitātes līmeni. Fotogrāfiju attīstīšanā ir izmantota arī fotogrammas tehnika.

„Vēlos, lai skatītāji iejustos bildēs, nevis analizētu vai vērtētu tās, un es ceru, ka šī izstāde spēs ievilkt viņus citā realitātē – realitātē, ko veido manas fantāzijas un piedzīvotais,” saka Pēteris Brīniņš.

Izstāde „Lūgšana” „Niceplace Mansards” būs aplūkojama līdz 8. maijam.

0 komentāri

Komentāru nav