Jau piesakās dalībai Pasaules koru olimpiādē Rīgā 2014. gadā

Jau piesakās dalībai Pasaules koru olimpiādē Rīgā 2014. gadā
10-06-2012 A+ A-

Sinsinati (ASV) notiekošajā Pasaules koru olimpiādē liela interese par Rīgā gaidāmo koru olimpiādi, kas 2014.gadā notiks Eiropas kultūras galvaspilsētas gada ietvaros. Divus gadus pirms Pasaules koru olimpiādes Rīgā dalību tajā jau pieteikuši kori no ASV, Venecuēlas, Ķīnas, Rumānijas, Čehijas un Filipīnām.

„Tik liela interese par kādu no gaidāmajām koru olimpiādēm ir pirmo reizi. Koru gatavība jau tagad reģistrēties dalībai Rīgas olimpiādē ir lielisks apliecinājums Latvijas kordziedāšanas tradīciju nozīmīgumam un atpazīstamībai pasaulē,” uzsver Pasaules koru olimpiādes organizētāju, Vācijas kultūras biedrības Interkultur koru starptautiskās sadarbības direktors Gents Lazri (Gent Lazri). „Jau patlaban reģistrējušies desmit kori. Līdz šim ātrākais, kad pirmais koris reģistrējās dalībai olimpiādē, bija vienu gadu iepriekš.”

Pasaules koru olimpiāde ir lielākais starptautiskais koru pasākums pasaulē un ne velti tiek dēvēts par kordziedāšanas olimpiskajām spēlēm. Pasaules koru olimpiāde tiek rīkota katru otro gadu, un nākamā olimpiāde notiks Rīgā 2014. gadā – Eiropas kultūras galvaspilsētas gada ietvaros. Pasaules koru olimpiādes Rīgā organizētāji nodibinājums Rīga 2014 plāno, ka Rīgā notiekošā koru olimpiāde vēsturē varētu ieiet kā lielākais jebkad notikušais šāda veida pasākums.

 

Rīgas 2014.gada Pasaules koru olimpiādes mājaslapa www.2014worldchoirgames.com

0 komentāri

Komentāru nav