Pianistes Laumas Skrides vienīgais koncerts Latvijā

Pianistes Laumas Skrides vienīgais koncerts Latvijā
Marco Borggreve . pianiste Lauma Skride
30-04-2013 A+ A-
Sestdien, 11. maijā, plkst. 18.00 Siguldas koncertzālē „Baltais flīģelis” solokoncertu sniegs Vācijā dzīvojošā izcilā latviešu pianiste Lauma Skride, un tas šajā viesošanās reizē būs vienīgais pianistes koncerts Latvijā, kultūras portālam „Rīga 2014” pavēstīja „Baltā flīģeļa” direktore Inese Zagorska.

Koncerta programmā skanēs D. Skarlati, R. Šūmaņa, L. Janāčeka, J. Brāmsa un F. Lista klavierdarbi.

„Kaismīga enerģija, spoža tehnika, jūtīgums un lieliska toņa kvalitāte,” tā Laumas Skrides spēli raksturo mūzikas kritiķi, un tas sajūsmina un fascinē  klausītājus  pianistes koncertos pasaules lielākajās koncertzālēs.

Lauma Skride koncertē gan soliste, gan sadarbojas ar izciliem skatuves partneriem kamermūzikā. Mūziķe uzstājusies kopā ar Frankfurtes Radio simfonisko orķestri, Drēzdenes filharmonisko orķestri, Roterdamas filharmonisko orķestri, Grankanārijas orķestri un Berlīnes kamerorķestri. Sadarbojusies ar tādiem diriģentiem Andris Nelsons, Kristians Jervi, Anu Tali, Muhajs Tans, Peters Ružičks, Džons Storgords, Pedro Halfters, Andrē de Riders, Jans Paskāls Torteljē un Korneliuss Meisters.

Māsas Baiba Skride un Lauma Skride. Publicitātes foto


Lauma Skride, kura ir 2008. gada Bēthovena Gredzena saņēmēja, izpelnījusies izcilu reputāciju ar savām vācu klasiskās un romantiskās mūzikas skaņdarbu interpretācijām. Viņas plašajā repertuārā iekļauti gan Haidna un Šūmaņa opusi, gan daudz retāk atskaņotie Klāras Šūmanes un Fanijas Mendelsones skaņdarbi.

Lauma Skride regulāri muzicē duetā ar savu māsupasaulslaveno vijolnieci Baibu Skridi. Kopā ar Eiropas kamerorķestri un Cīrihes kamerorķestri māsas nesen atskaņoja Haidna un Mendelsona dubultkoncertus vijolei un klavierēm, ar Janu Fogleru un Sinsinati simfonisko orķestri Bēthovena Trīskāršo koncertu, arī koncertēja Sinsinati un Sanfrancisko duets un arī trio. Ar Dānijas Karalisko orķestri un Zviedrijas kamerorķestri Lauma un Baiba Skrides piedalījās Hansa Abrahamsena jaunā dubultkoncerta pasaules pirmatskaņojumā. Jauneklīgs spars un muzikāla iejūtībatādas ir Skridu dueta īpašās iezīmes, un tieši tās abas māsas klausītājiem demonstrēja arī koncertā Hamburgas Laishallē 2010. gadā. Māsas atkārtoti atgriezušās arī Londonas Vigmorholā, kur atskaņoja Prokofjeva un Mocarta darbus.

Laumas Skrides kamermūzikas partneru vidū ir arī čellisti Daniels Millers-Šots, Dzjina Džao, ar kuru viņa 2010. gada uzstājās Tokijā un Osakā, arī Sola Gabeta un Julians Štekels, ar kuriem koncertējusi Zārbrikenē, Štutgartē, Esenē un Cīrihē.
 
2007. gadā iznācis Laumas Skrides debijas albums ar Fanijas Mendelsones opusu „Gads”, kas saņēma kritiķu atzinību un ļāva pianistei iegūt prestižo ECHO balvu kategorijā „Gada labākais jaunais mākslinieks”.

Lauma Skride dzimusi 1982. gadā Rīgā, Latvijā, un ir jaunākā no trim māsām, kas uzaugusi šajā muzikālajā ģimenē. Pianistes izglītību ieguvusi E. Dārziņa mūzikas vidusskolā pie skolotājas Anitas Pāžes, turpinot to Hamburgas Mūzikas un teātra augstskolā pie profesora Folkera Banfīlda. Tāpat māsas Baibas Skrides, arī Laumas mūziķes karjeru kaldinājušas uzvaras starptautiskajos konkursos, Zviedrijā, Somijā, Čehijā, Austrijā, Dienvidāfrikā, tostarp prestižajā Marijas Kanalsas konkursā Spānijā un Klīvlendas starptautiskajā pianistu konkursā ASV.

Koncertzālē „Baltais flīģelis” duets Baiba un Lauma Skrides uzstājās 2002. gadā un pirms diviem gadiem, kad koncertzāle svinēja savas radošās darbības desmitgadi.

Biļetes uz koncertu var iegādāties koncertzāles „Baltais flīģeliskasē darba dienās plkst. 10.00–18.00 (kases tālrunis: 67974787), arī „Biļešu paradīzestirdzniecības vietās un www.bilesuparadize.lv

0 komentāri

Komentāru nav