Talantu konkursā „Ineses Galantes talanti.lv” piesakās 280 dalībnieku

Talantu konkursā „Ineses Galantes talanti.lv” piesakās 280 dalībnieku
Publicitātes foto . Inese Galante un jaunais vijolnieks Daniils Bulajevs
10-04-2014 A+ A-
Pirmdien, 7. aprīlī, noslēdzās pieteikšanās klasiskās mūzikas un džeza talantu konkursam „Ineses Galantes talanti.lv” – tajā pieteikušies 280 dalībnieki no visas Latvijas. Konkursa rīkotāji ir gandarīti un arī patīkami pārsteigti par lielo atsaucību, kā arī par pieteikumu daudzveidīgumu – ir pārstāvēta gan klasika, gan džezs, jaunākajam no pieteiktajiem dalībniekiem ir tikai četri gadi.

No šiem dalībniekiem aptuveni puse tiks izvirzīta konkursa pusfinālam. Pusfināli, kuros žūrija klātienē noklausīsies talantu uzstāšanos, notiks maijā Cēsīs, Rēzeknē, Ventspilī un Rīgā.  

Uz konkursa otro kārtu izvirzīto dalībnieku saraksts un video 15. aprīlī tiks publicēti konkursa mājaslapā, kur ikvienam līdz 15. maijam būs arī iespējams nobalsot par savu simpātiju. Šis balsojums arī noteiks, kurš talants saņems „Publikas simpātijas balvu” – 500 eiro ceļojuma dāvanu karte kāda mūzikas pasākuma apmeklējumam.

Konkursā piedalās vokālisti (bez vecuma ierobežojuma) divās kategorijās – klasiskais vokāls un džeza vokāls, kā arī instrumentālisti divās kategorijās – mūzikas skolu audzēkņi (visi instrumenti) un mūzikas vidusskolu audzēkņi (visi instrumenti).

Otrajā konkursa kārtā būs jāatskaņo brīvas izvēles divi kontrastējoši skaņdarbi līdz 15 minūtēm. Noklausīšanās notiks 6. un 9. maijā Rīgas 3. mūzikas skolā, 7. maijā Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolā, 8. maijā Ventspils mūzikas vidusskolā un 10. maijā Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas skolā.

Konkursa kulminācija būs fināls, kas 18. maijā notiks Rīgā, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Konkursa fināla noklausīšanās paredzama visas dienas garumā, uz kuru tiek aicināti visi interesenti, ieeja – bez maksas.

Visās konkursa kategorijās tiks pasniegti godalgoto laureātu diplomi, naudas balvas pirmo triju vietu ieguvējiem – attiecīgi 500, 300 un 100 eiro apmērā. Tāpat pirmo trīs vietu ieguvēji katrā kategorijā balvā iegūs mācību stipendiju 100 eiro mēnesī uz pusgadu. Visnozīmīgākā balva visu četru kategoriju uzvarētājiem būs uzaicinājums uzstāties festivālā „Summertime – aicina Inese Galante” Dzintaru koncertzālē šā gada augustā. Apkopojot publikas balsojuma rezultātus, tiks piešķirta „Publikas simpātijas” balva – 500 eiro ceļojuma dāvanu karte kāda mūzikas pasākuma apmeklējumam.

Papildu balva tiks pasniegta skolai, kura konkursam iesūtījusi visvairāk pieteikumu – šī skola balvā saņems 500 eiro un 30 ielūgumus uz desmit gadu jubilejas festivālu „Summertime – aicina Inese Galante” (11.–17. augusts). Atsevišķi tiek vērtētas reģionālās un Rīgas skolas.

Konkursu rīko Ineses Galantes fonds sadarbībā ar „Olainfarm” un ar Rietumu Bankas labdarības fonda atbalstu, kā arī ar Latvijas Dzelzceļa atbalstu.

Nolikums un papildu informācija par talantu konkursa norisi ir pieejama konkursa mājaslapā. Tajā arī tiks publicēti pusfinālam izvirzītie konkursa video.

0 komentāri

Komentāru nav