Vērmanes dārzā atklās Horvātijas dāvanu Eiropas kultūras galvaspilsētai

Vērmanes dārzā atklās Horvātijas dāvanu Eiropas kultūras galvaspilsētai
Publicitātes foto
Sestdien, 12. aprīlī, plkst. 12.00 Vērmanes dārzā tiks atklāts vides objekts „Lieldienu ola no sirds”. Tā ir Horvātijas Koprivnicas–Krževatska reģiona dāvana Rīgai kā Eiropas kultūras galvaspilsētai.

Dāvinājumu pasniegs Horvātijas Koprivnicas–Krževatska reģiona vadītājs Darko Korens. Atklāšanā piedalīsies Rīgas domes deputāte Vita Jermoloviča, nodibinājuma „Rīga 2014” vadītāja Diāna Čivle, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktora vietniece, Kultūras pārvaldes priekšniece Baiba Šmite, kā arī Naivās mākslas muzeja „NOASS” un biedrības „Balkānu zieds” pārstāvji.

Objekts ir apgleznots naivās mākslas stilā, un šādus mākslas priekšmetus UNESCO ir atzinis kā Horvātijas vēsturisko mantojumu. Līdzīgas apgleznotas olas reģiona naivās mākslas meistari ir gleznojuši un dāvinājuši vairākām pasaules pilsētām, tostarp Ņujorkai, Milānai, Vīnei, Budapeštai, Briselei u. c.

Vides objekts Vērmanes dārzā būs apskatāms visu Lieldienu laiku un pēc tam tiks nodots Naivās mākslas muzejam. Lieldienu olas objekta augstums ir 2,05 metri, platums – 1,5 metri un svars – 35 kilogrami.

Viena no Horvātijas Lieldienu galvenajām tradīcijām ir apgleznot Lieldienu olas pisanice tehnikā un dāvināt tās citiem.

 

0 komentāri

Komentāru nav