Pirmizrādi piedzīvos atjaunotais mūzikls par Maugli

Pirmizrādi piedzīvos atjaunotais mūzikls par Maugli
Publicitātes foto
30-04-2013 A+ A-
Starptautiskā dejas mākslas festivāla „Magic Dance Expo 2013” ietvaros pirmizrādi piedzīvos atjaunotais Mārtiņa Brauna un Agra Daņiļeviča mūzikls „Mauglis. Viena asins tev un man”, kultūras portālu „Rīga 2014” informē BT1 pārstāve Inese Libere.

Mārtiņa Brauna un Agra Daņiļeviča atjaunotajā mūziklā „Mauglis. Viena asins tev un man” līdzās leģendārajai grupai „Sīpoli” un dejotājiem, piedalīsies daudz Latvijā zināmu mūziķu – Ieva Kerēvica, Niks Matvejevs, „Putnu balle”, Valters un Kaža, kā arī Paula Dukure.

„Viena asins tev un man” ir stāsts, ko deju kolektīvs „Dzirnas” atkārtoti uzvedis vairākkārt, lai ik pa laikam klāt pienākusī jaunā paaudze aizdomātos par stāsta it kā vienkāršajām, bet tik svarīgajām tēmām – dabu un mūsu vietu tajā. Turklāt šā stāstījuma forma, proti, mūzika, režija un arī horeogrāfija, sniedz arī māksliniecisku vērtību un baudījumu,” par iestudējumu teic izrādes horeogrāfs Agris Daņiļevičs un aicina vecākus garajās svētku brīvdienās atvest bērnus uz izrādi, ļaujot viņiem nokļūt džungļu pasaulē un likumos.

Projekts ir deju grupas „Dzirnas” 1995. gadā un 2003. gadā veidotā deju uzveduma „Viena asins tev un man” idejas turpinājums. Mūzikla idejiskais autors un horeogrāfs ir Agris Daņiļevičs, mūzikas autors – Mārtiņš Brauns, iestudējuma režisors – Uģis Brikmanis, scenogrāfs – Mārtiņš Milbrets.

Mūzikls, kas veidots pēc Džozefa Radjarda Kiplinga darba „Džungļu grāmata” motīviem, ir visiem zināmais stāsts par Maugli, kurš mācās sadzīvot ar džungļu cilti, atceroties dabas valodu un smeļot spēku asins balsī, kas visiem viena. Kā stāsta Agris Daņiļevičs, šim stāstam ir divas dimensijas, kas uzrunā gan bērnus, gan pieaugušos. Viena ir zvēru pasaule ar tās džungļu likumiem, bet otra – cilvēku pasaule, kurā arī ir noteikta kārtība, kas zināmā mērā līdzinās dzīvnieku pasaulei.

Maugļa stāstu izdejos vairāk nekā 200 dejotāju – deju grupa „Dzirnas”, TDA „Vektors” un TDA „Katvari”. Mūziklā piedalīsies arī grupa „Sīpoli”, Rīgas Doma meiteņu koris diriģentes Airas Birziņas vadībā, Ieva Kerēvica, Niks Matvejevs, „Putnu balle”, Valters un Kaža, kā arī Paula Dukure.

Mūzikla izrādes notiks 3. maijā plkst. 14.00 un 18.00 Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā (Ķīpsalas iela 8, Rīga). Biļešu sākumcena – no 4,5 līdz 10 latiem. Ar šo biļeti 3. maijā no plkst. 12.00 bez maksas ir iespējams apmeklēt arī festivālu „Magic Dance Expo 2013” Ķīpsalā. Biļetes ir iespējams iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā un internetā www.bilesuparadize.lv

Starptautiskais dejas mākslas festivāls „Magic Dance Expo 2013” notiks no 3. līdz 5. maijam Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā. Trīs dienu laikā Ķīpsalā notiks visdažādāko dejas stilu sacensības un konkursi, kuros sacentīsies gan profesionāļi, gan amatieri, gan bērni. Ķīpsalā varēs vērot šovus, paraugdemonstrējumus un deju izrādes.

0 komentāri

Komentāru nav