Latgales vēstniecību GORS atklās ar vērienīgu koncertu

Latgales vēstniecību GORS atklās ar vērienīgu koncertu
Publicitātes foto . Rēzeknes koncertzāles vizualizācija
30-04-2013 A+ A-
29. un 30. maijā ar atklāšanas koncertu divās daļās durvis vaļā vērs Latgales vēstniecība GORS, kultūras portālu „Rīga 2014” informēja koncertzāles pārstāve Aija Eriņa. Līdz ar Vasarsvētkiem tiks piedāvāts plašs atklāšanas pasākumu klāsts – gan profesionālās mākslas un populārās mūzikas koncerti, gan kino demonstrēšana un mākslas darbu izstādes.

Pilnīga atklāšanas svētku programma tiks izziņota 2. maijā, savukārt biļetes uz Latgales vēstniecības GORS pasākumiem no 3. maija varēs iegādāties „Biļešu paradīzeskasēs visā Latvijā, arī tīmekļa vietnē www.bilesuparadize.lv.

Latgales vēstniecības GORS māja tiks iesvētīta un ieskandināta jau 19. maijā
Vasarsvētkos –, ko Kristīgajā kalendārā dēvē arī par Svētā Gara dienu. Šajā dienā ar mājas sapošanu un rotāšanu tiek svinēta ne tikai dabas, bet arī cilvēka garīgā atdzimšana, kam par godu skanēs Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas un Latgales vēstniecības GORS simfoniskā orķestra koncerts. Vasarsvētkos tiks ieskandināti Latgales vēstniecības GORS koncertflīģeļi „Steinway&Sons”.

Koncertzāles atklāšanas koncerta pirmajā daļā skanēs dziesmu spēle „Ķēniņmeita. Latgales pasaka”. Pirmās daļas galvenais uzdevums ir atklāt Latgales ļaužu sapņus un cerības, atspoguļot savdabīgo, dažādu nāciju ietekmēto Latgales folkloras bagātību, šīs puses mūziķu, dejotāju un spēlētāju prasmes. Savukārt koncerta otrajai daļai būs jāatklāj akustiskās koncertzāles iespējas dažādos žanriskos un stilistiskos spektros: koncertflīģeļu „Steinway&Sons”, kora, ērģeļu un simfoniskā orķestra skanējums.

Koncerta otrajā daļā piedalīsies Liepājas Simfoniskais orķestris (diriģents Atvars Lakstīgala), ērģelniece Iveta Apkalna, pianists Vestards Šimkus, solisti Krišjānis Norvelis un Guntra Kuzmina, dziedātāji no Rēzeknes, Daugavpils un Cēsu koriem, kā arī citi mākslinieki.

Savukārt no 20. līdz 25. maijam Latgales vēstniecībā GORS norisināsies pirmā Latgales filmu nedēļa, kā laikā tiks demonstrētas profesionālās spēlfilmas, dokumentālās filmas, amatierfilmas, kā arī pašas jaunākās filmas par Latgali un tās cilvēkiem. Latgales filmu nedēļas laikā tiks izrādītas vairākas Edgara Blinova filmas, Kristīnes Želves dokumentālā filma „Fedja”, vairākas Herca Franka filmas, Voldemāra Ivdra dokumentālās filmas „Laika i myuža roksti” un „Izdzeivuot pīdereibu. Dzeive gleznuos”, Jāņa Ozoliņa-Ozola dokumentālā filma „Myužeigais kalinders”, kā arī citi kinodarbi. Latgales filmu nedēļas laikā pirmizrādi piedzīvos Ilzes Kungas-Melgailes dokumentālā filma „Brāļi Varslavāni”.

Latgales vēstniecības GORS atklāšanas pasākumi turpināsies arī 1. un 2. jūnijā.

0 komentāri

Komentāru nav