Starptautiskie gaisa balonu svētki „Rīgas vīzijas 2013”

Starptautiskie gaisa balonu svētki „Rīgas vīzijas 2013”
Publicitātes foto /altius.lv
01-05-2013 A+ A-
Šajā nedēļas nogalē, svinot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu, galvaspilsētā notiks starptautiskie gaisa balonu svētki „Rīgas vīzijas 2013”, kā laikā Rīgā viesosies vairāki pasaulē pazīstami gaisa balonu piloti. Vistālāko ceļo mēros piloti no Spānijas, Turcijas, Apvienotās Karalistes un Krievijas, informē svētku organizatoru pārstāvis Normans Graustiņš.

No 3. maija līdz 5. maijam Rīgā ieradīsies vairāk nekā 20 gaisa balonu komandu no 15 valstīm. Lidojumi virs Rīgas plānoti visu nedēļas nogali, savukārt 4. maijā plkst. 22.00 notiks svētku ugunsspēlebalonu starošana komponista Valda Zilvera Gaisa balonu uguņošanas mūzikas pavadībā.

Piloti ar lielāko pieredzi šajos svētkos būs Lovijs Vanlufelens (Lowie Vanluffelen) no Beļģijas (3616 lidojuma stundu) Hanss van Hoesels no Nīderlandes (2800 lidojuma stundu) un Latvijas pārstāvis Gunārs Dukšte no Siguldas ar 3000 gaisā pavadītām stundām.

Apvienotās Karalistes pilote Alija Daningtone (Allie Dunnington) dažādos ceļojumos ar gaisa balonu ir apmeklējusi sešdesmit divas valstis, taču Latvijā būs pirmo reizi. Savukārt Krievijas pilots Aleksandrs Butko ieradīsies ar pilnīgi jaunu, tikko šūtu gaisa balonu, kura deglis ir vadāms ar pulti.

Gaisa balonu svētku atklāšana notiks 3. maija vakarā. Plkst. 18.30 – komandu un pilotu parāde, savukārt no plkst. 19.00 līdz 21.00 notiks pirmais vakara lidojums. Vērot gaisa balonu svētkus tiek aicināts ikviens rīdzinieks un Rīgas viesis. Gaisa balonu galvenais pacelšanas laukums – AB dambis.

gaisa baloni ir atkarīgi no laika apstākļiem, precīzus lidojuma laikus un virzienus būs iespējams uzzināt tikai vienu dienu vai pat dažas stundas pirms lidojumiem.

Precīzi lidojuma laiki un plašāka informācija par starptautiskajiem gaisa balonu svētkiem „Rīgas vīzijas 2013” būs pieejama arī svētku mājaslapā www.rigavision2013.lv.

0 komentāri

Komentāru nav