Ē.Ešenvalds uzrakstījis himnu Pasaules koru olimpādei

Ē.Ešenvalds uzrakstījis himnu Pasaules koru olimpādei
Publicitātes foto . Ēriks Ešenvalds
04-07-2012 A+ A-

Komponists Ēriks Ešenvalds uzrakstījis himnu Pasaules koru olimpiādei, kas 2014. gadā notiks Rīgā Eiropas kultūras galvaspilsētas gada ietvaros. Pasaules koru olimpiādei ir sava oficiālā himna, bet katra olimpiādes rīkotājpilsēta izvēlas arī savu īpašo dziesmu. Rīgai tā būs Ē. Ešenvalda komponētā „My Song” ar indiešu dzejnieka Nobela prēmijas laureāta Rabindranata Tagores vārdiem. Himna stāsta par dziedāšanas spēju cilvēku celt spārnos un dot spēku izšķirīgos brīžos.

Pasaules koru olimpiāde tiek rīkota katru otro gadu un katru reizi pulcē apmēram 20 tūkstošus dziedātāju no visas pasaules. Pasaules koru olimpiādes Rīgā organizētāji nodibinājums Rīga 2014 plāno, ka Rīgā notiekošā koru olimpiāde vēsturē varētu ieies kā lielākais jebkad notikušais šāda veida pasākums.

Dziesma ir izpildāma gan kora, gan solo versijā. Tas ļauj tiklab demonstrēt mūsu kora dziedāšanas tradīcijas, kā arī piesaistīt plašu klausītāju loku.

Ē. Ešenvalda dziesmas „My Song” versiju korim ierakstījis jauniešu koris „Kamēr…”, bet solo versiju – Intars Busulis. Dziesmas ieskaņošanā piedalījies jauniešu koris „Kamēr…” Jāņa Liepiņa vadībā, Intars Busulis, stīgu orķestris „Sinfonia Concertante” un mūziķi Artis Gāga, Kristaps Krievkalns, Romāns Vendiņš, Andris Barons, Pēteris Liepiņš un Gundars Lintiņš.

Lēmums olimpiādes īpašās dziesmas sacerēšanu uzticēt tieši Ērikam Ešenvaldam pieņemts, jo viņš ir viens no atzītākajiem Latvijas jaunās paaudzes komponistiem, kurš guvis lielus panākumus arī ārpus Latvijas robežām. Ē. Ešenvaldam kā valsts akadēmiskā kora Latvija dziedātājam ir ļoti attīstīta kora faktūras izjūta, kas ir būtiska kora mūzikas sacerēšanai. Viņa pieredze darbā ar daudziem augstas klases starptautiskiem māksliniekiem un klausītājiem ļāvusi dziesmu veidot emocionāli piepildītu un saprotamu visplašākajai publikai. „The Times” kritiķis Ričards Morisons nosaucis Ē. Ešenvaldu par nākamo lielo notikumu muzikālajā misticismā.

Plašāka informācija par dziesmu, dziesmas vārdi, audio ieraksti publicēti Rīgas 2014.gada Pasaules koru olimpiādes mājaslapā www.2014worldchoirgames.com

0 komentāri

Komentāru nav