Šišons Vācijā atsāks sadarbību ar VAK „Latvija”

Šišons Vācijā atsāks sadarbību ar VAK „Latvija”
F64 . Karels Marks Šišons
12-04-2014 A+ A-
Diriģents Karels Marks Šišons atsāk sadarbību ar Valsts akadēmisko kori (VAK) „Latvija”, informēja kora producente Ieva Vītiņa.

Koris „Latvija” ir devies uz Zārbrikenu Vācijā, kur Pūpolsvēdienā, 13. aprīlī, kopā ar Vācijas Radio filharmonisko (VRF) orķestri diriģenta Šišona vadībā atskaņos Džuzepes Verdi Rekviēmu.

K. M. Šišons no 2009. gada līdz 2012. gadam bija Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra galvenais diriģents un mākslinieciskais vadītājs. Šišona vadībā koris „Latvija” piedalījies dažādu lielo formu un operu koncertuzvedumu atskaņojumos.

Kā ziņots, pagājušā gada sākumā toreizējais LNSO galvenais diriģents un mākslinieciskais vadītājs Šišons Kultūras ministrijā iesniedza atlūgumu, pamatojot to ar atbalsta trūkuma. Pēc tam LNSO ilgstoši darbojās bez mākslinieciskā vadītāja un galvenā diriģenta.

Korim „Latvija” šī būs pirmā sadarbība ar VRF orķestri. Atskaņojumā piedalās solisti Lea Kročeto, soprāns, Lučiana d’Intino, mecosoprāns, Ho Juns Čungs, tenors un Donijs Rejs Alberts, bass.

Koncerta interneta tiešraidi būs iespējams klausīties Vācijas radio SR2 tīmekļa vietnē „www.sr2.de” plkst. 12.00 pēc Vācijas laika.

0 komentāri

Komentāru nav