Mūziķis Midžs Jūrs šoruden uzstāsies Jelgavā, Rēzeknē un Cēsīs

Mūziķis Midžs Jūrs šoruden uzstāsies Jelgavā, Rēzeknē un Cēsīs
Publicitātes foto . Midžs Jūrs
14-04-2014 A+ A-
Novembra sākumā Latvijā uzstāsies lieliskais skotu dziedātājs, komponists, ģitārists, producents un labdarības pasākumu organizētājs Midžs Jūrs (Midge Ure), pavēstīja „L Tips Agency” pārstāve Maija Tomkalne.

Tieši pirms četriem gadiem – 2010. gada rudenī – Midža Jūra solokoncerts Ventspilī bija labi apmeklēts, un pēc tā saņemtās ārkārtīgi pozitīvās atsauksmes lika apsvērt nodomu iepriecināt skatītājus arī citās Latvijas pilsētās. Tagad ar prieku varam paziņot, ka 6. novembrī Jelgavas kultūras centrā, 7. novembrī Latgales vēstniecībā „Gors” un 8. novembrī Vidzemes jaunajā koncertzālē „Cēsis” uz skatuves kāps Midžs Jūrs, lai sniegtu ieskatu „Ultravox”, „Visage” un paša solokarjeras spilgtākajos mirkļos.

Lai arī Džeimss „Midžs” Jūrs (iesauku Knislis (Midge) Džeimss Jūrs „oficializē” par savu vārdu) mūziķa karjeru uzsāk jau 1972. gadā, pievienojoties grupai „Salvation”, pa īstam viņa talants atplaukst grupās „Visage” un „Ultravox”, un vēlākajā solokarjerā, kas nodrošina atpazīstamību tālu ārpus dzimtās Lielbritānijas robežām. Pašās 70. gadu beigās viņš pievienojas tobrīd radošu krīzi piedzīvojošai apvienībai „Ultravox”. Jau pirmais albums ar Jūra piedalīšanos „Vienna” (1980) iegūst platīna statusu Lielbritānijā. Nākamie četri, kuros piedalās Midžs, visi ierindojas britu Top 10, padarot „Ultravox” par vienu no spilgtākajām „jaunās romantikas” grupām. Tādi hiti kā „Vienna”, „Dancing With Tears In My Eyes”, „Hymn”, „I Came To Dance”, „Love's Great Adventure” un daudz citu labi zināmi jebkuram mūzikas pazinējam. Turklāt šīs kompozīcijas joprojām aktīvi atskaņo pasaules radiostacijas, jo tās arī pašlaik skan gana mūsdienīgi.

Astoņdesmito gadu sākumā Midža Jūra radošais gars kūsā tik aktīvi, ka nevēlas sevi ierobežot ar darbību tikai vienā muzikālā kolektīvā. Paralēli darbam „Ultravox” viņš pieliek roku „Visage” lielākā hita „Fade To Gray” tapšanā, kā arī palīdz šīs grupas nākamā albuma ierakstā. Kopš 1982. gada, kad iznāk Toma Raša kompozīcijas „No Regrets” Midža Jūra kaverversija, viņš pamazām pievēršas solomateriāla radīšanai. 1986. gadā iznāk Jūra soloalbums „The Gift”, kurā iekļautā kompozīcija „If I Was” vienlaikus triumfē birtu un īru topu pašā augšgalā.

Midža Jūra daiļrade novērtēta ar „Ivor Novello”, „Grammy”, BASCAP u. c. balvām. „Ultravox” un viņa paša albumi saņēmuši platīna un zelta statusu vairākās valstīs.

Sekojot Boba Geldofa aicinājumam palīdzēt Etiopijas iedzīvotājiem, 1984. gadā Midžs Jūrs kopā ar Geldofu sacer nu jau par leģendāru kļuvušo kompozīciju „Do They Know It's Christmas?”, ko labdarības akcijai „Live Aid” ierakstīja 36 Lielbritānijas un Īrijas mākslinieku apvienība „Band Aid”. Midžs Jūrs turpina būt aktīvs dažādu labdarības akciju līdzorganizētājs vai atbalstītājs un par šādu cēlsirdību apbalvots ar Britu impērijas ordeņa virsnieka pakāpi.

„Fade To Gray”, „Dancing With Tears In My Eyes”, „Vienna”, „Hymn”, „If I Was”, „Breathe”, „Do They Know It's Christmas?” un daudz citu hitu to oriģinālās balss – Midža Jūra – izpildījumā. Tev tas vienkārši ir jāapmeklē!

Biļešu iepriekšpārdošana „Biļešu paradīze” kasēs un internetā. To cena, sākot ar 10 eiro.

0 komentāri

Komentāru nav