LTV Lieldienu programmā – „Amber Songs” un Baha „Jāņa pasija”

LTV Lieldienu programmā – „Amber Songs” un Baha „Jāņa pasija”
Kaspars Garda, Rīga 2014 . Koris „Kamēr...” un diriģents Jānis Liepiņš programmā „Amber songs”
14-04-2014 A+ A-
Lieldienu programmā LTV1 skatītājiem piedāvās īpašo Lielās piektdienas nakts koncertu – Baha „Jāņa pasiju” un kora „Kamēr...” starptautisko projektu „Amber Songs”, pavēstīja LTV pārstāve Laura Brokāne. Abi koncerti ir iekļauti „Rīga 2014” programmā.

18. aprīlī pēc Krusta ceļa tiešraides no Vatikāna tieši pusnaktī LTV pārraidīs īpašo Lielās piektdienas nakts muzikālo piedzīvojumu – Johana Sebastiāna Baha „Jāņa pasijas” atskaņojumu no Rīgas Sv. Jāņa baznīcas.

Šā Baha dramatiskā lieldarba rašanās datēta ar 1724. gadu. Veicot Leipcigas Svētā Toma baznīcas kantora darbu, viens no Baha pienākumiem bija nodrošināt ikgadēju pasijas atskaņojumu ciešanu laikā.

Nu LTV skatītājiem būs iespēja šo dramatiski piesātināto vēstījumu baudīt izcilu Latvijas mākslinieku un pasaulē atzītu baroka mūzikas interpretu sniegumā. Kopā ar Latvijas Radio kori un starptautisku solistu ansambli muzicēs dāņu orķestris „Concerto Copenhagen”, kas muzicē uz vēsturiskajiem instrumentiem. Evaņģēlista partiju dziedās Eiropā atzītais tenors Julians Pregardjēns. Atskaņojumu vadīs klavesīnists un diriģents Larss Ulriks Mortensens.

Savukārt sestdien, 19. aprīlī, plkst. 13.05 televīzijas pirmizrādi piedzīvos kora „Kamēr...” koncerts „Amber Songs”.

Sešpadsmit pasaules valstu – Zviedrijas, Lietuvas Beļģijas, Turcijas, Vācijas, Polijas, Norvēģijas, ASV, Indijas, Izraēlas, Spānijas, Krievijas, Austrijas, Igaunijas, Anglijas un Latvijas – septiņpadsmit komponisti tika aicināti piedalīties neparastā pasākumā, lai veidotu katrs savā muzikālajā pieredzē un izpratnē balstītu latviešu tautasdziesmas apdari. Koncertā īpašu gaisotni uzbūra ne vien jauniešu un diriģenta Jāņa Liepiņa aizrautīgā muzicēšana, bet arī pasaules komponistu – dziesmu radītāju – klātbūtne.

Interviju ar diriģentu Jāni Liepiņu lasi šeit!

0 komentāri

Komentāru nav