„Kino Bize” uzsāk filmu programmu „Apslēptās patiesības”

„Kino Bize” uzsāk filmu programmu „Apslēptās patiesības”
Publicitātes foto
14-04-2014 A+ A-
Kinoteātris „Kino Bize” sadarbībā ar klubu „Nabaklab” un ASV vēstniecību otrdien, 15. aprīlī, plkst. 18.00 sāks demonstrēt jauno filmu programmu „Apslēptās patiesības”. Tā ir veltīta nemierīgā kino pārstāvjiem, tostarp ir tādi pasaules kinorežijas meistari kā Mihaels Haneke, Alfrēds Hičkoks un Sidnijs Lumets.

Filmas varēs noskatīties klubā „Nabaklab” arī 22. aprīlī, kā arī 6. un 7. maijā. Ieeja – bez maksas.

„Apslēptās patiesības” otrdien, 15. aprīlī, sāksies ar Džošuas Marstona 2004. gada filmu „Marijas žēlastības” („Maria Full of Grace”), kas ir balstīta nevis uz vienu, bet tūkstošiem patiesu stāstu Kolumbijā.

Filmas galvenajai varonei Marijai ir septiņpadsmit gadu. Viņa ir stāvoklī un dzīvo mazā ciematā Kolumbijā. Viņa uztur ģimeni, strādājot puķkopības uzņēmumā, līdz tiek atbrīvota no darba. Nespējot atrast jaunu darbu, Marija piekrīt narkotiku pārvadāšanai uz ASV ar sešdesmit divām kokaīna kapsulām vēderā. Ierodoties Ņujorkā, viss nenotiek kā plānots.

Galvenās lomas atveidotāja aktrise Katalīna Sandino Moreno par darbu šajā filmā tika nominēta „Oskara” balvai, kā arī ieguva Berlīnes Starptautiskā filmu festivāla balvu kā labākā aktrise galvenajā lomā.

Pēc filmas būs sociālās antropoloģijas maģistrantes Lienes Blauzdes uzstāšanās, kurā viņa stāstīs par patiesību atspoguļojumu fikcijās.

Liene Blauzde skaidro: „Kā veidojas patiesība fikcijā? Kā likt noticēt stāstam, vienlaikus saglabājot gan loģiku, gan pārsteiguma iespaidu? Runāšu par patiesumu un cēloņsakarību filmās, par novērošanas mākslu un filmu tapšanas metodēm un to, cik ļoti šīs metodes līdzinās sociālajā antropoloģijā izmantotajām praksēm. Tāpat runāšu par tādu jēdzienu kā „robeža”, robežu mainīgumu, mūsu morāles „pelēkajām zonām” un to atveidi filmās.”

Vakara noslēgumā plkst. 20.30 apmeklētāji noskatīties Sidnija Lumeta klasisko trilleri „Serpiko” („Serpico”) par kādu policistu, kurš pretēji pārējiem kolēģiem atsakās ņemt „kukuli”, ko policisti ikdienā izspiež no vietējiem noziedzniekiem. Neviens negrib strādāt ar Serpiko, un viņa „biedri” pastāvīgi cenšas viņu iesaistīt dzīvībai bīstamās situācijās. Neņemot vērā apkārtējās briesmas, viņš nepakļaujas pastāvošajiem noteikumiem, cerot, ka vienu dienu patiesība nāks gaismā. Galveno varoni Serpiko atveido ikoniskais itāliešu izcelsmes aktieris Als Pačīno, kurš par šo lomu tika nominēts „Oskaram” un saņēma „Zelta globusu” kā labākais aktieris galvenajā lomā.

Programma „Apslēptās patiesības” tapusi sadarbībā ar ASV vēstniecību.

Klubs „Nabaklab” atrodas Zigfrīda Annas Meierovica bulvārī 12, Rīgā.

0 komentāri

Komentāru nav