Latvijas rokmūzikā ienāk „Laika suns”

Latvijas rokmūzikā ienāk „Laika suns”
Kristaps Kalns . grupa „Laika suns”
01-05-2013 A+ A-
Ar nelielu koncertu Vecrīgas bārā „I Love You” otrdien, 30. aprīlī, nosvinēta jaunas latviešu grupas „Laika suns” pirmā minialbuma „Nakts karalis” iznākšana. Lai gan līdz minialbuma izdošanai bijusi tikai viena uzstāšanās un medijos izskanējusi viena dziesma, gan grupas sastāvs, gan piedāvātais muzikālais materiāls jau radījis pietiekami lielu rezonansi un licis runāt par vērā ņemamu, spēcīgu pienesuma pieteikumu Latvijas rokmūzikas skatuvei.

Noklausies – Laika suns dziesma Tas tur augšā!

Grupas kodolu veido divi jau iepriekš Latvijas mūzikas vidē pieredzējuši mūziķiArnis Račinskis (vokāls, ģitāra„Mofo”) un Pēteris Lunde (bungas„Pienvedēja piedzīvojumi”, „Mofo”, „The Sound Poets”), pieaicinot jauno grupu „Parara” un „Momend” dalībniekus Kārli Butinu un Kārli Strūbergu.

vakara gaitā vairākkārt akcentē Arnis Račinskis, „Laika suns” ir pilnīgi jauns muzikāls veidojums un nekādā ziņā nav uzskatāms par grupas „Mofo” turpinājumu.

„Vecā grupa sen pārtraukusi darbību, un to pat nav vērts pieminēt,” sarunā ar „Rīga 2014” saka bijušais „Mofo” līderis. „Grupā izirušas attiecības, tāpat tas dažreiz notiek starp zēniem un meitenēm,” viņš piebilst. Savukārt grupa „Laika suns” radusies spontāni – šā gada ziemā, kad Arnis un Pēteris divatā ierakstījuši jauno muzikālo materiālu, tomēr, lai grupa varētu pilnasinīgi darboties, meklēti pārējie dalībnieki un atrasti abi Kārļi.

Ja Arnis un Pēteris pārstāv Latvijas rokmūziķu trīsdesmitgadnieku paaudzi, tad abi pārējie „Laika suņa” dalībnieki ir krietni jaunāki. Vai grupas dalībnieku vidū ir jūtama šī paaudžu atšķirība? Arnis Račinskis teic, ka pārsteidzošā kārtā vairāk ir kopīgā, nevis atšķirīgā. Arī muzikālā ziņā domstarpību nav un iecienītāko grupu sarakstā varot atrast kopsaucējus. piemērus min grupas „The Beatles” un „Smashing Pumpkins”, ko dažādos laikos klausījušies visi grupas dalībnieki.

„Varbūt mēs ar Pēteri neesam tipiski trīsdesmitgadnieki, kas, iejūgušies karjerā, dzenas pēc komforta,” teic Arnis. „Man šī grupa ir piecpadsmitgadnieka sapnis ar trīsdemitgadnieka smadzenēm.”

Atgriešanās mūzikā aptuveni pēc četru gadu pārtraukuma un jaunas grupas izveide lielā mērā bijis pārdomu par „tipisko trīsdesmitgadnieku dzīvi” rezultāts. Ne reizi vien pašam sev par ikdienas darbu (Arnis strādā reklāmas jomā) uzdots jautājums – kāpēc es to daru? „Viss, kas patlaban notiek, ir par jēgas meklējumiem. Sapratu, ka līdzšinējā darba karjera man nesniedz piepildījumu, un nauda pašmērķis ir vienkārši idiotisms. Man ir būtiski saprast, ko vēlos, un šobrīd esmu sapratis, ko nevēlos,” skaidro grupas līderis.

„Laika suņa” muzikālo žanru definēt Arnis vairās. Pats minimāli seko līdzi aktuālajām un modīgajām tendencēm mūzikā un lietot ietilpīgo jēdzienu roks nevēlas. „Ģitārmūzika bez pašmērķiem,” pie šāda kopsaucēja nonāk grupas līderis.

Tuvākās nākotnes plāni grupai ir visai racionāli. Koncerti šovasar Latvijā, pasaules iekarošanas plāns pagaidām ne tālāks par Lietuvu un Igauniju, un, ja viss notiks kā plānots, tad vēl šā gada otrajā pusē klausītāji varētu sagaidīt vēl vienu „Laika suņa” ierakstu.

Kopš otrdienas, 30. aprīļa, grupas „ Laika suns” pirmais minialbums pieejams CD formātā mūzikas veikalos un bārā „I Love You”. Informācija par gaidāmajiem koncertiem sekos.

0 komentāri

Komentāru nav