Sākas Starptautiskais pianisma zvaigžņu festivāls

Sākas Starptautiskais pianisma zvaigžņu festivāls
Kaspars Garda, Rīga 2014 . Pianists Vestards Šimkus
14-04-2014 A+ A-
No 22. līdz 27. aprīlim Liepājā norisināsies XXII Starptautiskais pianisma zvaigžņu festivāls, ko rīko Liepājas Simfoniskais orķestris. Festivāla laikā notiks četri koncerti, fotoizstāde, kinoseanss, kā arī radošais rīts bērniem, pavēstīja Liepājas Simfoniskā orķestra pārstāve Liena Ozola.

Festivāls tiks atklāts 22. aprīlī Klaipēdā, bet 23. aprīlī atklāšanas koncerts skanēs Liepājā. Tā programmā iekļauti  divi pirmatskaņojumi – Andra Vecumnieka „Piektais Liepājas koncerts Concertino Art-i-Shock” un Santas Ratnieces Septītais Liepājas koncerts. Festivāla atklāšanas dienā skatītāji varēs noskaņoties festivālam un kinoseansā „Brāmss un kazas piens” uzzināt, kur pianists Vestards Šimkus – viens no atklāšanas koncerta solistiem – rod enerģiju performancēm. 

25. aprīlī ansamblis no Francijas pianista Batista Trotiņona vadībā kopā ar ekstravaganto un spilgto dziedātāju Žannu Adedu sniegs ieskatu franču džeza smalkumos. Savukārt 26. aprīlī skanēs koncerts „Pianisma ikonas”, kurā tiks atskaņoti Mocarta un Šūberta skaņdarbi. Koncerta zvaigznes būs joprojām koncertējošais austriešu pianisma leģenda Pauls Badura-Skoda un jaunais izcilais baltkrievu pianists Rostislavs Krimers.

Festivāla pēdējā diena iesāksies ar „Rīta taustiņspēli bērniem”, kurā bērni varēs eksperimentēt, uzdot jautājumus un radoši darboties ar klavierēm Agneses Egliņas un Raimonda Petrauska vadībā.

27. aprīlī festivāls noslēgsies ar koncertu, kurā skanēs Panufņika, Rahmaņinova un R. Štrausa opusi un kurā piedalīsies Liepājas Simfoniskais orķestris Luca Kēlera vadībā kopā ar pianistiem no Lietuvas, Polijas un Itālijas.
Jau no 14. aprīļa līdz 18. maijam kafejnīcā „Darbnīca” ir apskatāma Starptautiskā pianisma zvaigžņu festivāla vēsturei veltīta izstāde ar fotogrāfijām.

Šobrīd aktīvi rit biļešu iepriekšpārdošana. Biļetes var iegādāties visās „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās, internetā, kā arī stundu pirms koncerta norises vietā.

Papildu informācija par festivāla programmu un dalībniekiem ir pieejama Liepājas Simfoniskā orķestra mājaslapā sadaļā „Festivāli/koncertcikli”.

0 komentāri

Komentāru nav