Rīga un Monsa vienojas par sadarbības projektiem

Rīga un Monsa vienojas par sadarbības projektiem
05-07-2012 A+ A-

Beļģijā, Valonijas reģiona pilsētā Monsā jau trīspadsmito gadu notiek festivāls „Festival de Carre”. Šī festivāla ietvaros par godu Valonijas reģiona un Latvijas sadarbības 10 gadadienai 3.jūlijā tika atklāta izstāde „Riga in 24 hours” un nodibinājumu Rīga 2014 un Monsa 2015 pārstāvji pārrunāja kopīgu kultūras projektu īstenošanu.

„Riga in 24 hours” ir Latvijas jauno dizaineru Asketic un velosipēdu ražotāja Toma Ērenpreisa veidota izstāde, kas ir kā ceļojums Rīgas laikā un telpā. Minoties uz Ērenpreisa velosipēda, izstādes apmeklētājam garām slīd Rīgas ainava ar stāstiem par vietām un cilvēkiem, kas katrs savā īpašā veidā raksturo Rīgu kā Eiropas kultūras galvaspilsētu. Veloizstādi papildina foto izstāde „Viena diena Rīgā”.

Izstādes atklāšanas pasākumu īsi apmeklēja arī Beļģijas premjerministrs un Monsas pilsētas mērs Elio Di Rupo. Latvijas vēstniece Beļģijā Lelde Līce-Līcīte, uzrunājot pasākuma viesus, atzīmēja, ka kopš 2002.gada 12.jūlija, kad Rīgā tika parakstīts pirmais Latvijas un Valonijas sadarbības līgums, ir realizēti vairāki nozīmīgi projekti, kas devuši iespēju popularizēt Latvijas kultūru un vēsturisko mantojumu.

Nākotnes sadarbībā īpašu vietu ieņem nodibinājumu Rīga 2014 un Monsa 2015, kā topošo Eiropas kultūras galvaspilsētu, sadarbība. Desmitgades svinību pasākumā Rīga 2014 un Monsa 2015 oficiāli pieteica plānus veidot kopīgus projektus. Projekti plānoti ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju, starp abu pilsētu radošajiem kvartāliem, kā arī foto, jauno tehnoloģiju un mākslas sinerģiju jomās, informē Rīga 2014 programmas vadītāja Aiva Rozenberga.

Monsa Beļģijā tiek raksturota kā Valonijas reģiona kultūras un mākslas centrs, ar šajā jomā īpaši attīstītu infrastruktūru. Jauni un vēl topoši multifunkcionāli kultūras un mākslas centri, kuru vide un atmosfēra ir līdzīga Rīgas radošajiem kvartāliem, kļūs par mājvietu lielākajai daļai Monsas kā 2015. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas notikumiem.

0 komentāri

Komentāru nav