Atklās ikgadējo Mākslas dienu izstādi

Atklās ikgadējo Mākslas dienu izstādi
Publicitātes foto
14-04-2014 A+ A-
Šopavasar Rīgā jau 55. gadu pēc kārtas notiks ikgadējās Mākslas dienas, kas sāksies līdz ar izstādes „Mākslas dienas 2014. Dialogs” atklāšanu 15. aprīlī plkst. 18.00 Latvijas Mākslinieku savienības galerijā, informē LMS pārstāvji.

Izstādes atklāšanā klātesošajiem būs iespēja vērot skaņu un krāsu performanci, ko veidos māksliniece Ieva Nagliņa un skaņu mākslinieks Kristaps Krievs.

Šoreiz izstādes nolikumā Mākslinieku savienības prezidents Igors Dobičins savā aicinājumā piedalīties izstādē laikmeta aktualitātes pārvērta tēlainā situācijas aprakstā, kurā gleznotāja „Marka Šagāla gleznu spēka virpulī” kārtis spēlē „rakstnieka Mihaila Bulgakova romānu varoņu tēli”.

Šī izstāde ir veidota laikā, kad pasaules politiskā situācija aizskar gandrīz ikkatra mākslinieka „smalko izpausmju un daiļrades izjūtu frekvenci”.

Igors Dobičins akcentē: „Laiks nosaka, ka ir pienācis cilvēcisko kaislību, satura un radošā gara analīžu brīdis. Vai turpināsim tiražēt ierastās ābečnieku formulas vai sagaidīsim nobrieduša pilsoņa un mākslinieka cienīgu sniegumu? Vai latviskā mentalitāte spēj pārvarēt liktenis nosprausto mitoloģisko robežu?”

Aicinājumam piedalīties ikgadējā Mākslas dienu izstādē šogad ir atsaukušies vairāk nekā 80 visu paaudžu Latvijas profesionālo mākslinieku un mākslas studentu.

Jau pērn Latvijas Mākslinieku savienība aizsāka Mākslas dienu trīs gadu ciklu, kura nosaukumi ir „Monologs”, „Dialogs” un „Kņada”. 2013. gadā bija „Monologs”, bet šā gada galvenā tēma ir „Dialogs”.

Mākslinieks gan vienmēr ir bijis indivīds, un individuāls ir arī viņa dialogs, radošās darbības virzītājspēks ir pašizpausme.

Izstāde „Mākslas dienas 2014. Dialogs” aicina ieskatīties un meklēt katram savu individuālo dialogu ar šo plašo mākslas darbu, tēmu un stilistisko izpausmju klāstu. Ņemot vērā, ka izstādes darbus neatlasa žūrijas komisija, tās skaitliski lielais un dažādais kontingents rada pamatu objektīvam un izvērtējošam šodienas Latvijas mākslas ainas redzējumam, uzskata izstādes veidotāji.

Mākslas dienas ir ikgadējs, demokrātisks plaša spektra pasākumu un notikumu kopums, ko kopš 1959. gada rīko biedrība „Latvijas Mākslinieku savienība”. Svinot Mākslas dienu 55. jubileju, rīkotāji iecerējuši vairākus pasākumus – notiks arī otrais starptautiskais Mākslas simpozijs, akcijas „Mākslinieks talko!”, „Mākslas basketbols”, radošo diskusiju mēnesis un ekskursijas.

Izstāde „Mākslas dienas 2014. Dialogs” Latvijas Mākslinieku savienības galerijā būs aplūkojama līdz 18. maijam. Latvijas Mākslinieku savienības galerija atrodas Rīgā, 11. novembra krastmala 35.

0 komentāri

Komentāru nav