Noskaidros „Windstream 2014” uzvarētājus

Noskaidros „Windstream 2014” uzvarētājus
Imants Strangots . PPO „Rīga”
14-04-2014 A+ A-
Sestdien, 19. aprīlī, plkst. 19.00 Lielajā ģildē notiks starptautiskā komponistu konkursa „Windstream 2014” fināla kārta, kurā skanēs šādi skaņdarbi: Džirolāmo Derako (Itālija) – „Astrolabio”, Čārlzs Robins Brouds (Vācija) – „Bach Being Beauteous”, Gundega Šmite (Latvija) – „Mir geht ein Licht auf”, Juka-Peka Lehto (Somija) – „Motus contrarius” un Nima Goušehs (Lielbritānija) – „Phrase”. Konkurss notiek pavasara festivāla „Windstream” ietvaros, un tas ir Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmas notikums.

2012. gada nogalē profesionālais pūtēju orķestris „Rīga” izsludināja starptautisko komponistu konkursu „Windstream 2014” ar moto: „Izjūti Bahu, turpini Bahu, debatē ar Bahu”, un komponisti tika aicināti sacerēt skaņdarbus pūtēju orķestrim ar sastāvu, kas atbilst PPO „Rīga” sastāvam, skaņdarbos veidojot muzikālas un saturiskas arkas ar Johana Sebastiāna Baha mūziku. 2013. gada rudenī noritēja konkursa atlase un pirmā kārta. Uz konkursa otro kārtu, kas bija anonīma, tika izvirzīti 12 skaņdarbi, kas bija saņēmuši augstāko vērtējumu pirmajā kārtā. Konkursa otrā kārta noslēdzās šā gada 30. janvārī, kad tika paziņoti konkursa finālisti. 

Starptautiskā komponistu konkursa „Windstream 2014” Fināla kārtas koncertā Lielajā ģildē 19. aprīlī uzstāsies PPO „Rīga” diriģenta Mārtiņa Ozoliņa vadībā, un finālistu skaņdarbus klātienē vērtēs starptautiska žūrija. Tās sastāvā darbojas japāņu komponists Tošio Mašima, šveiciešu komponists un diriģents Franko Česarīni, beļģu diriģents un komponists Jans van der Rosts, kā arī latviešu komponists Andris Dzenītis un orķestra „Rīga” mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Mārtiņš Ozoliņš. Bezmaksas ielūgumus uz koncertu iespējams saņemt „Biļešu paradīzes” kasēs.

Savukārt svētdien, 20. aprīlī, plkst. 19.00 Lielajā ģildē notiks starptautiskā komponistu konkursa „Windstream 2014” apbalvošanas ceremonija un laureātu koncerts. Konkursa nolikums paredz piešķirt trīs godalgas, taču žūrijai ir tiesības lemt par godalgām paredzēto finanšu līdzekļu sadalīšanu veicināšanas balvām tādā gadījumā, ja kāda no trim godalgām netiek piešķirta. Bezmaksas ielūgumus uz koncertu iespējams saņemt „Biļešu paradīzes” kasēs.

Vēl pirms fināla kārtas starptautiskā žūrija sevi reprezentēs īpašā koncertā, kas notiks ceturtdien, 17. aprīlī, plkst. 19.00 Lielajā ģildē. Koncerta pirmajā daļā pie diriģenta pults stāsies Mārtiņš Ozoliņš un interpretēs japāņu komponista Tošio Mašimas Koncertu alta saksofonam un orķestrim „Putni”, kurā solo atskaņos Oskars Petrauskis, un Andra Dzenīša skaņdarbu „Drone”. Koncerta otrajā daļā savus skaņdarbus diriģēs viesi: beļģu komponists un diriģents Jans van der Rosts interpretēs savu skaņdarbu „Sinfonietta”, un šveiciešu komponists un diriģents Franko Česarīni –  svītu „Zilie horizonti”. Biļetes uz koncertu var iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs.

Pavasara festivālu „Windstream” atbalsta Rīgas dome, nodibinājums „Rīga 2014”, Valsts Kultūrkapitāla fonds, koncertorganizācija „Ave sol”, Spānijas vēstniecība Latvijā, Spānijas Kultūras aģentūra AC/E, Latvijas Radio 3 – Klasika, „Mūzikas Saule”, „Riga This Week”, „Easyget”, „Albert Hotel”, „Latvia Tours”, „Double Coffee”, Rīgas Šaha federācija, Rīgas Šaha skola.

0 komentāri

Komentāru nav