Sākas biļešu tirdzniecība uz Pasaules koru olimpiādes pasākumiem

Sākas biļešu tirdzniecība uz Pasaules koru olimpiādes pasākumiem
Kaspars Garda, Rīga 2014
Otrdien, 15. aprīlī, sākusies ieejas karšu pārdošana uz Pasaules koru olimpiādes pasākumiem, kas notiks no šā gada 9. līdz 19. jūlijam.

Pārdošanā nonāks ieejas kartes uz 40 dažādiem koncertiem un meistarklasēm. Ieejas kartes ir nopērkamas „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.

Viens cilvēks uz vienu pasākumu var iegādāties ne vairāk kā astoņas biļetes. Bērniem līdz sešu gadu vecumam – ieeja bez maksas, ja neaizņem papildu vietu.

Vairāk informācijas par koncertiem un Pasaules koru olimpiādes Rīgā programmu meklē www.singriga.lv, kā arī sociālajos tīklos – „Facebook” un „Twitter”.

Jau ziņots, ka Pasaules koru olimpiādes laikā notiks vairāk nekā 100 dažādi kora mūzikas notikumi Rīgas koncertzālēs, uz brīvdabas skatuvēm parkos un laukumos, kā arī ārpus Rīgas.

Pasaules koru olimpiādes mākslinieciskais vadītājs diriģents Romāns Vanags stāsta, ka viens no olimpiādes rīkotāju uzdevumiem ir parādīt publikai, cik daudzveidīgi Pasaules koru olimpiādes kontekstā izprotams vienkāršais darbības vārds – „dziedāt”. To apliecinās konkursi 29 kategorijās.

Kori sacentīsies gan akadēmiskajā kora dziedāšanā, gan garīgajā mūzikā. Konkursos varēs dzirdēt džezu, popmūziku, spiričuelus, kā arī gospeļmūziku.

Olimpiādes laikā notiks meistarklases slavenu mūziķu vadībā, divi Pasaules koru olimpiādes zvaigžņu koncerti „Arēnā Rīga”, vokālo grupu „The Real Group” un „The King's Singers” solokoncerti, pasaulē pazīstamo kora mūzikas komponistu Mortena Loridsena un Ērika Ešenvalda darbu pirmatskaņojumi, Baltijas apvienotā zēnu kora koncerts, vismaz 30 draudzības koncerti Rīgā – Esplanādē, Vērmanes dārzā un citviet pilsētā –, kā arī svētku koncerti Siguldā un Jūrmalā, sakrālās mūzikas koncerts un dalībnieku gājiens.

 

Daudzie Pasaules koru olimpiādes bezmaksas sarīkojumi iemieso vienu no olimpiādes idejām par koru mūzikas pieejamību un atvērtību visplašākajai publikai. Tādi būs, piemēram, draudzības koncerti uz pilsētas skatuvēm. Koncertos uzstāsies kori no 57 pasaules valstīm, tostarp Dienvidāfrikas un Kanādas, Indonēzijas, Brazīlijas, kā arī bērnu kori un nelieli kameransambļi, spiričuelu dziedātāji un folkloristi.

Katru konkursu kategoriju vērtēs kompetenta žūrija, kurā strādās 80 pasaulē atzīti mūzikas profesionāļi, noteiks uzvarētājus, kas saņems Pasaules koru olimpiādes īpašās balvas un piemiņas medaļas.

Olimpiādes balvas autore ir tēlniece Olga Šilova. Tās dizainā iekļauts kalna motīvs un tilta līnijas, kas simbolizē to, kā mūzika pārvar valstu un kultūru robežas, bet balvā iestrādātais dzintars atgādinās par Latviju.

Pasaules koru olimpiādes laikā Rīgā uz kārtējo sanāksmi pulcēsies Pasaules Koru padome, kuru veido gandrīz simts pārstāvji no 80 valstīm. Padome apspriedīs svarīgākos nozares jautājumus un dalīsies pieredzē par koru kultūras attīstības tendencēm savās valstīs.

Pasaules koru olimpiāde ir lielākais pasaules koru mūzikas festivāls. Tā mērķis ir apvienot korus draudzīgā sacensībā neatkarīgi no tautības, rases un izpildītā mūzikas stila. Pasaules koru olimpiādes tiek rīkotas kopš 2000. gada un notiek reizi divos gados.

0 komentāri

Komentāru nav