Radošums ienāk Esplanādē

Radošums ienāk Esplanādē
15-06-2012 A+ A-

Piektdien, 15.jūnijā, Esplanādes parkā uzslējās telts – radošās darbnīcas mājvieta. Klātesot arhitektiem, pilsētplānotājiem, kultūras dzīves organizētājiem, Esplanādes kaimiņiem – skola, muzejs, Ministru Kabinets un citi, kā arī valsts iestāžu, nevalstisko organizāciju un uzņēmēju pārstāvjiem tika spriests par Esplanādes parka attīstību. Esplanādes parka pagātne ir raiba, tā veidošanu 20.gadsimtā uzsāka ainavu arhitekts Georgs Kūfalts, parkā pēdas atstājuši dažādi politiskie režīmi, savukārt raksturojot tagadni, diskusijā bieži izskanēja vārdi „tukšums” un „gājēju tranzīts”.

Taču nākotne solās būt iespaidīga, jo 2014.gadā, kad Rīga būs Eiropas kultūras galvaspilsēta, šeit būs kultūras notikumu epicentrs, informācijas centrs. Mazāka mēroga radoši informatīvā telpa šeit atvērsies jau šogad augustā, kad ar kultūras pasākumiem tiks iesildīts 2014.gads un atdzīvināti Esplanādes vaibsti.

Parka arhitektūra ir svarīga, taču vēl svarīgāks ir parka pasākumu saturs un vērtības, ko tas atspoguļo, uzsvēra radošajā darbnīcā. Aktīvi jāiesaistās arī Esplanādes apkārtesošajām iestādēm, Mākslas akadēmijai, muzejam, katedrālei. Atziņas tiks apkopotas un pēc Jāņiem publicētas Rīga 2014 mājaslapā. Ikviens būs aicināts iesaistīties, turpinot iesākto domu un ideju apmaiņu, pievienojot savus komentārus, idejas un redzējumu. Seko līdzi!

Radošo darbnīcu organizēja nodibinājums Rīga 2014 sadarbībā ar Laikmetīgās Arhitektūras Informācijas centru, Urban Institute un Ideju institūtu.

0 komentāri

Komentāru nav