Svinēsim Dejas dienu! „Dejas diena tavā darbā” un „Bal Moderne”

Svinēsim Dejas dienu! „Dejas diena tavā darbā” un „Bal Moderne”
Kaspars Garda, Rīga 2014 . „Dejas diena tavā darbā 2013”
16-04-2014 A+ A-
Starptautiskajā Dejas dienā – 29. aprīlī – Rīgā notiks dejai veltīti pasākumi – vairāki no tiem ir „Rīga 2014” programmas notikumi. Rīgas pilsētvidē vairākās vietās tiks īstenots projekts „Dejas diena tavā darbā”, savukārt kultūras vasarnīcā „Esplanāde 2014” norisināsies vērienīgs dejas pasākums „Bal Moderne”.

Abos pasākumos piedalīsies vairāki simti dalībnieku, kā arī būs iespēja iesaistīties nejaušiem aculieciniekiem. „Dejas diena tavā darbā” un „Bal Moderne” īsteno Latvijas Jaunā teātra institūts.

„Dejas diena tavā darbā”

29. aprīlī no plkst. 11.00 līdz 16.00 pilsētvidē notiks īsu izrāžu sērija „Dejas diena tavā darbā”, kas ar laikmetīgās dejas starpniecību atklās dažādu profesiju pārstāvju ikdienas žestu valodu, tās unikalitāti un skaistumu. Desmit latviešu horeogrāfi kopā ar dažādu profesiju pārstāvjiem, ko mēs redzam vai satiekam ikdienā, frizieriem, bibliotekāriem, velokurjeriem, oficiantiem, šokolādes meistariem, biļešu kontrolieriem, pārdevējiem un parku dārzniekiem viņu darbavietās piedāvās trīs līdz piecu minūšu ilgas kustību izrādes.

Skatītāji šos darbus varēs noskatīties, izstaigājot divus maršrutus Stabu ielā un Vecrīgā, virzoties no vienas darbavietas uz nākamo. Katrs maršruts ilgst vidēji stundu.

Virzība maršrutā „Tērbatas ielaStabu ielaAvotu iela” sāksies plkst. 11.00, plkst. 13.00 un plkst. 15.00 ar horeogrāfes Evitas Birules priekšnesumu audumu veikalā „Elste”. Horeogrāfe Elīna Lutce piedāvās īsu izrādi frizētavā „Frizurnaya”, horeogrāfe Ramona Galkina bibliotēkā „Avots”, bet horeogrāfs Roberts Muciņš restorānā „Government MR”.

Savukārt maršrutā „Vērmanes dārzsBrīvības piemineklisVecrīga” horeogrāfe Agnese Bordjukova dejos ar Vērmanes dārza dārzniekiem, horeogrāfe Kristīne Vismane Dejas dienas aktivitātēs iesaistīs laukumā pie Brīvības pieminekļa esošos velokurjerus, horeogrāfe Jeļena Jacinta viesosies „Zvaigznes Outlet” grāmatnīcā, horeogrāfe Eva Vancāne „Emila Gustava šokolādē”, horeogrāfe Sintija Siliņa mūzikas veikalā „Upe”, bet horeogrāfe Katrīna Albuže mēģinās dejā iekustināt „Rīgas satiksmes” biļešu kontrolierus.

„Bal Moderne”

29. aprīlī plkst. 19.00 „Rīga 2014” kultūras vasarnīcas atklāšanā Esplanādē norisināsies laikmetīgās dejas izrāde „Bal Moderne”, kuras radīšanā piedalās gan profesionāli horeogrāfi no Beļģijas un Francijas, gan ikviens skatītājs.

„Bal Moderne” princips ir vienkāršs vakara gaitā visi klātesošie kopā iemācās un nodejo trīs īsas trīs līdz četru minūšu horeogrāfijas.

„Iepriekšēja dejošanas pieredze nav nepieciešama, vienīgais, kam jābūt gataviem, ir neliela koncentrēšanās un ļoti daudz prieka. „Bal Moderne” nav nedz nopietna un tehniski sarežģīta dejas klase, nedz diskotēka. Tā ir jautra, solidāra un veselīga pieredze ikviena vecuma un pārliecības cilvēkiem. Šis unikālais projekts ceļo pa pasauli jau 20 gadu, un tajā ir piedalījušies ļoti slaveni horeogrāfi, pavisam jauni talanti un daudzi tūkstoši skatītāju dejotāju visā pasaulē,” stāsta Latvijas Jaunā teātra institūta pārstāve Laura Stašāne.

Meistarstundas tavā darbā

Savukārt, iesildot „Dejas dienu tavā darbā”, visu nedēļu no 22. aprīļa līdz 28. aprīlim profesionāli horeogrāfi dosies pie dažādiem darba kolektīviem un kopienām, lai pasniegtu vienu bezmaksas dejas vai kustību stundu. Klase tiks piemērota konkrētajai dalībnieku grupai un vietai, kur tā notiek, ļaujot visdažādākajiem rīdziniekiem sajust kustību prieku un gandarījumu par paveikto.

Deju stundas notiks Iļģuciema sieviešu cietumā, krīzes centros „Māras centrs” un „Centrs Dardedze”, portāla „draugiem.lv” birojā, „Rīga 2014” birojā, laikraksta „Diena” redakcijā, Centrālajā finanšu un līgumu aģentūrā CFLA un citur.

Klases pasniegs horeogrāfi Olga Žitluhina, Kristīne Vismane, Ramona Galkina, Sintija Siliņa, Elīna Lutce, Roberts Muciņš, Evita Birule, Katrīna Albuže, Lilija Lipora, Andrejs Fiļipovs.

Visi pasākumi ir bez maksas.

„Dejas diena tavā darbā” ir Eiropas kultūras galvaspilsētas notikums, kas iekļauts tematiskajā līnijā „Izdzīvošanas komplekts”.

0 komentāri

Komentāru nav