„Windstream” – komponistu konkursa žūrijas koncerts

„Windstream” – komponistu konkursa žūrijas koncerts
Mārtiņš Otto, Rīga 2014 . Orķestra „Rīga” mākslinieciskais vadītājs Mārtiņš Ozoliņš
17-04-2014 A+ A-
Lielajā ģildē ceturtdien, 17. aprīlī, plkst 19.00 notiks „Windstream” komponistu konkursa žūrijas koncerts, kurā piedalīsies Franko Česarīni no Šveices, Tošio Mašima no Japānas, Jans van der Rosts no Beļģijas, Andris Dzenītis no Latvijas un diriģents Mārtiņš Ozoliņš, informēja profesionālā pūtēju orķestra „Rīga” mārketinga speciāliste Ilze Miķelsone.

Koncerta pirmajā daļā pie diriģenta pults stāsies M. Ozoliņš un interpretēs divu citu žūrijas locekļu radītos skaņdarbus – japāņu komponista T. Mašimas koncertu alta saksofonam un orķestrim „Putni”, kurā solo atskaņos Oskars Petrauskis, un Andra Dzenīša skaņdarbu „Drone”.

Lasi interviju ar profesionālā pūtēju orķestra „Rīga” vadītāju diriģentu Mārtiņu Ozoliņu mūsu portālā!

Koncerta otrajā daļā pūtēju orķestri „Rīga” diriģēs viesi – Jans van der Rosts interpretēs savu „Sinfoniettu” un F. Česarīni svītu „Zilie horizonti”.

Jans van der Rosts ir beļģu komponists, studējis Karaliskajā Konservatorijā Ģentē un Karaliskajā Flāmu konservatorijā Antverpenē. Kopš 1984. gada ir profesors Lēvenes „Lemmensinstituut”, kā arī viesprofesors vairākās Japānas mūzikas un mākslas augstskolās. 2013. gadā kļuva par galveno viesdiriģentu filharmonijas pūtēju orķestrī „Osakan” Japānā. Mūziķa gaitas Janu van der Rostu vedušas uz vairāk nekā 45 valstīm, un viņa kompozīcijas atskaņotas visā pasaulē.

F. Česarīni ir šveiciešu komponists un diriģents. Studējis klavieru un flautas spēli Džuzepes Verdi Konservatorijā Milānā, turpinot mācības Bāzeles Konservatorijā un apgūstot tur kompozīcijas teoriju, flautas spēli un pūtēju orķestru diriģēšanas prasmi.

Komponista daiļradē F. Česarīni lielākoties pievērsies skaņdarbiem pūtēju orķestriem, lai gan rakstījis mūziku arī simfoniskajam un stīgu orķestrim, pūšaminstrumentu ansambļiem un dažādiem kamersastāviem.

F. Česarīni koncertējis daudzās pasaules valstīs, pasniedzis Cīrihes Mūzikas augstskolā, bet kopš 1998. gada ir Lugāno pilsētas orķestra „Civica Filarmonica di Lugano” mākslinieciskais vadītājs.

T. Mašima ir japāņu komponists, kura daiļrades centrā ir mūzika pūtēju orķestriem. Jaunībā studējis inženierzinātnes, bet tās pārtraucis, lai pievērstos mūzikai. Beidzis Kanagavas Universitāti, Tošio Mašima nodevies kompozīcijas studijām un džeza teorijas apguvei. No 1971. gada, pēc studiju beigšanas, mūziķis spēlējis trombonu džeza un popmūzikas orķestros. T. Mašimas devums kompozīcijā tiek publicēts Eiropā un ir pazīstams arī ASV. Rakstījis skaņdarbus bigbendam un džeza orķestrim un tiek augstu novērtēts kā aranžējumu autors. Pašlaik T. Mašima strādā par pasniedzēju Sobi Pedagoģiskajā institūtā Japānā, kā arī „Yamaha” mūzikas skolā.

Biļetes uz žūrijas koncertu pieejamas „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.

Starptautiskais komponistu konkurss notiek pavasara festivālā „Windstream”, un tas ir Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmas notikums.

0 komentāri

Komentāru nav