Repertuārā atgriežas izrāde-pārgājiens „Mārupīte”

Repertuārā atgriežas izrāde-pārgājiens „Mārupīte”
Anna Vilnīte
17-04-2014 A+ A-
„Dirty Deal Teatro” 11. maijā plkst. 17.00 un 16. maijā plkst. 18.30 skatītājiem atkal būs iespēja pieredzēt izrādi-pārgājienu „Mārupīte”, informē „Dirty Deal Teatro” pārstāve Aija Murāne.

Izrādē-pārgājienā piedalās režisors Valters Sīlis, aktrise un režisore Inga Tropa, „Dirty Deal Teatro” dramaturgs Jānis Balodis un komponists un mūzikas žurnālists Edgars Raginskis. Izrādes veidotāji iesaka skatītājiem ģērbties pārgājienam atbilstoši un izvēlēties piemērotus apavus.

Izrāde-pārgājiens „Mārupīte” veltīta 2011. gada vasarā notikušajai ekoloģiskajai katastrofai Mārupītē. Tā tiek uzskatīta par otru nopietnāko ekoloģisko katastrofu neatkarīgās Latvijas laikā.

Taču tagad šķiet, ka viss šis šausmīgais notikums ir pagātnē. Ūdens atkal ir tikpat tīrs, cik iepriekš, pīles audzina pīlēnus, un Rīgas mēra un vicemēra ielaistās zivis mierīgi peldas Māras dīķī. Varbūt viss ir beidzies laimīgi un Mārupītes tuvumā esošajiem iedzīvotājiem tikai laimējās ievilkt centrālo ūdensapgādi ar atlaidēm. Bet varbūt katastrofa ir veiksmīgi paslēpusies. Tādēļ radošā komanda kopā ar skatītājiem dodas pārgājienā, lai atrastu katastrofas pēdas un atbildīgos šajā noziegumā pret dabu.

„Par Mārupītes centrālo objektu kļūst latvietis – viņa daba un dabas daba, kur pirmais ir pārāk godkārīgs un pārāk ātri aizmirst, ka ir nesaraujami saistīts ar otru.

Latvietim ir problēmas ar ilgtermiņu, gribas brīvdienas savai atbildībai tāpat kā kredītu atmaksai. Vēl ir bezspēcības sajūta vides aizvien pieaugošā piesārņojuma globālā rakstura priekšā,” par izrādi portālā „kroders.lv” iepriekš rakstījusi Vita Grīnvalte.

Skatītāju tikšanās vieta pirms izrādes ir „Dirty Deal Teatro” (Spīķeru kvartāls, Maskavas iela 12 k-2). Iesakām apmeklētājiem izvēlēties pārgājienam un attiecīgajiem laikapstākļiem piemērotu apģērbu un apavus. Skatītāji atpakaļ Rīgas centrā ir aptuveni četrarpus stundas pēc izrādes sākuma laika.

Biļetes cena – 15 eiro. Tās var iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs.

0 komentāri

Komentāru nav