Skaties video! Tikšanās ar Viju Celmiņu izstādē „Dubultā realitāte”

Skaties video! Tikšanās ar Viju Celmiņu izstādē „Dubultā realitāte”
Mārtiņš Otto, Rīga 2014
17-04-2014 A+ A-
No 2014. gada 12. aprīļa līdz 22. jūnijam Mākslas muzeja „Rīgas Birža” Lielajā izstāžu zālē skatītājiem būs atvērta pasaulē pazīstamās latviešu izcelsmes amerikāņu mākslinieces Vijas Celmiņas personālizstāde „Dubultā realitāte”. Šā gada 13. aprīlī māksliniece tikās ar izstādes apmeklētājiem un iepazīstināja ar saviem darbiem.

Personālizstāde aptver piecdesmit gadus mākslinieces radošajā darbībā – no 1964. līdz 2014. gadam. Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ir gandarīts, ka izstādi izdevies izveidot daudzveidīgu, atvedot uz Rīgu atšķirīgus medijus, kādos strādājusi māksliniece; parādīt mākslas virzienus, kādi mainījušies šajos piecdesmit gados, iezīmējot arī Celmiņas mākslā dažādus periodus; iepazīstināt ar tematiem, kas interesējuši autori.

Kopumā izstāde parāda gandrīz piecdesmit mākslinieces darbus, kas atvesti no Modernās mākslas muzeja Ņujorkā, Nacionālās mākslas galerijas Vašingtonā, Sanfrancisko Modernās mākslas muzeja, Frankfurtes pie Mainas Modernās mākslas muzeja, Kartjē Mūsdienu mākslas centra Parīzē, Teita galerijas Londonā un Skotijas nacionālajām galerijām, ASV vēstniecības Latvijā kolekcijas, Mūkusalas Mākslas salona kolekcijas, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājuma, Makī (McKee) galerijas Ņujorkā un pašas mākslinieces Vijas Celmiņas mākslas darbu kolekcijas.

Vija Celmiņa dzimusi 1938. gadā Rīgā, 1944. gadā kopā ar ģimeni devās bēgļu gaitās, 1948. gadā ieceļoja ASV un 1949. gadā apmetās Indianapolisā. 1962. gadā māksliniece uzsāka mācības Kalifornijas Universitātē (Tēlotājas mākslas maģistra grāds, 1965) un pārcēlās uz Losandželosu, kur dzīvoja un strādāja līdz 1981. gadam, kad pārcēlās uz Ņujorku.

0 komentāri

Komentāru nav