Rīga 2014 uzsāk Pilsētas sarunu ciklu

Rīga 2014 uzsāk Pilsētas sarunu ciklu
21-08-2012 A+ A-

Trešdien, 22.augustā, ar diskusiju „Pilsētas kultūra. Tradicionālā un jaunā” Rīga 2014 radoši informatīvajā telpā Esplanāde 2014 uzsāk Pilsētas sarunu ciklu.

Pilsētas sarunām izraudzīti temati, par kuriem svarīgi runāt, gatavojot Eiropas kultūras galvaspilsētas gadu un svarīgi Rīgas attīstībai: modernā pilsētvide – kas tas ir un kā tajā dzīvot, pilsētas saruna ar cilvēkiem caur arhitektūru, kā Gūtenbergs jūtas pie datora, vai kultūra ir vēstures atslēga, kultūras gars un kultūras miesa.

Pirmajā Pilsētas sarunu cikla diskusijā „Pilsētas kultūra. Tradicionālā un jaunā” diskusijas dalībnieki meklēs atbildi uz jautājumu, kas ir rīdzinieka kultūras komplekts, spriedīs par centra un attālāku apkaimju attiecībām, par mūsu Rīgas garšu, smaržu un skaņu šo vārdu burtiskā un asociatīvā nozīmē. Diskusiju vadīs Dmitrijs Petrenko.

Par kultūru pilsētā un pilsētas kultūru sarunāsies Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmas veidotāji, uzņēmēji, pētnieki, pilsētas apkaimju iedzīvotāji, radošo kvartālu veidotāji un citas kultūras personības.

Diskusijas Esplanādē 2014 notiks katru trešdienas pēcpusdienu pl.16.00. Tām varēs sekot klātienē Esplanādes radoši informatīvajā telpā un tiešraidē Latvijas Televīzijas interneta portālā www.ltv.lv. Diskusijas ieraksti saglabāsies un būs pieejami Latvijas Televīzijas mājaslapā.

Diskusija notiks Eiropas kultūras galvaspilsētas radoši informatīvā telpa Esplanāde 2014, kas ir atvērta katru dienu un darbosies līdz 20. septembrim. Eiropas kultūras galvaspilsētas gada rīkotāji to izveidojuši kā brīvi pieejamu telpu, kurā notiek radošās darbnīcas un tiek prezentēti Rīga 2014 kultūras projekti. Esplanādē darbojas informācijas centrs. Telpa ir atvērta neformālām tikšanās un sarunām pilsētas centrā, pieejams bezvadu internets un brīvpieejas datori. Piektdienu vakaros tiks rādīta Eiropas labāko filmu izlase, ko piedāvā Lattelecom televīzija.

0 komentāri

Komentāru nav